Marek Szpera przedłużył kontrakt z MKS-em Kalisz na kolejne dwa lata. W poprzednim sezonie był jednym z najmocniejszych punktów drużyny.

W klasyfikacji najlepiej asystujących zajął 4. miejsce w lidze z wynikiem 148. ostatnich podań, mimo opuszczenia sześciu spotkań. Na koniec sezonu, został wybrany przez redakcję WP Sportowe Fakty do najlepszej siódemki sezonu.

Szpera jest wychowankiem Ostrovii Ostrów Wielkopolski, gdzie grał do 2009 roku. Później przeniósł się do Stali Mielec, tam stając się kluczowym zawodnikiem drużyny, która w 2012 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski i występując w Pucharze EHF. Przed dołączeniem do Energa MKS-u w 2018 roku reprezentował jeszcze przez dwa lata MMTS Kwidzyn, z którym również znajdował się w górnej części tabeli. Pierwszy raz do reprezentacji został powołany 4 stycznia 2013 roku, na mecz z Niemcami, z czasem przestał być powoływany, ale do gry wrócił w 2017 roku reprezentując Polskę do dziś. Jego występ w Mistrzostwach Europy w 2020 roku zatrzymała kontuzja.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar