Reprezentacyjny środkowy rozgrywający w przyszłym sezonie również będzie kierował grą Energa MKS-u. Poprzedni sezon dla kluczowego zawodnika kaliskiego zespołu był udany. Został najlepszym graczem listopada PGNiG Superligi, czołowym asystującym ligi, a w styczniu zagrał w Mistrzostwach Europy.

Maciej Pilitowski pochodzi z Ciechanowa i właśnie w tamtejszym Jurandzie rozpoczynał swoją przygodę z piłkę ręczną. Później trafił do SMS-u Gdańsk, a pierwsze szlify na ekstraklasowych parkietach zbierał w Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski. Do MKS-u Kalisz trafił przed sezonem 2018/19 z MMTS-u Kwidzyn. W poprzednim sezonie zaliczył 23 występy, w których zdobył 79 bramek i zaliczył 137 asyst. Trzy razy był wybierany do najlepszej siódemki kolejki. 

W kadrze na przyszły sezon Maciej dołącza do drugiego lidera i kapitana drużyny – Marka Szpery. Poza nimi kontrakty przedłużyli Robert Kamyszek, Michał Drej, Kamil Adamski i Mikołaj Krekora. Potwierdzone zostały transfery Stanisława Makowiejewa, Piotra Krępy i Gracjana Wróbla.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar