243 punkty w 22 meczach. Do tego aż 66 punktowych bloków i druga pozycja w rankingu ligowym pod tym względem. Monika Ptak była zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się siatkarką Energa MKS-u Kalisz w poprzednim sezonie, a jej umiejętności doceniali także dziennikarze wybierając ją do szóstki kolejki czterokrotnie, była też rozpatrywana w kontekście najlepszej szóstki sezonu na

Czytaj więcej

Krzysztof jest wychowankiem SMS-u Gdańsk, skąd po zakończeniu nauki trafił do ŚKPR Świdnica. W świdnickim klubie występował razem z nowym rozgrywającym MKS-u, Stanisławem Makowiejewem, obaj zawodnicy bardzo dobrze wspominają tamte czasy. Do Kalisza obrotowy trafił właśnie z ŚKPR-u wzmacniając pierwszoligowy MKS. Z kaliskim zespołem Krzysztof wywalczył awans do PGNiG Superligi i reprezentuje jego skład na

Czytaj więcej

Zawodnicy nie mogą się doczekać nowego sezonu, większość zastanawia się jak będzie wyglądała ich współpraca z nowym trenerem, Tomaszem Strząbałą. Takich problemów nie ma nowy obrotowy MKS-u, Mateusz Kus – zna trenera bardzo dobrze z gry w Kielcach. Pracowali razem w klubie, kiedy ten wygrywał Ligę Mistrzów w 2016 roku. Mateusz w pierwszej rozmowie jako

Czytaj więcej

20-letnia Oliwia Bałuk w poprzednim sezonie była zawodniczką E.Leclerc Radomki Radom. Dobrze zna się z innymi młodymi talentami MKS-u, rok temu brała udział w Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku razem z Weroniką Centką, Zofią Szczotkiewicz i Julią Mazur. Oliwia była kapitanem drużyny, która w Meksyku zajęła 5. miejsce, wcześniej zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy U19.

Jacek

Czytaj więcej

Michał Czerwiński jest wychowankiem KPR-u Ostrovia Ostrów Wielkopolski, w Kaliszu pojawił się przed sezonem 2015/16 później przyczyniając się do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 18/19, ostatnim w MKS-ie, został wybrany do siódemki 8. kolejki PGNiG Superligi. W ciągu czterech lat w Kaliszu Michał zagrał w 112 ligowych spotkaniach rzucając 219 bramek.

Kolejnym nowym, chociaż

Czytaj więcej

Karolina w ubiegłym sezonie była solidnym punktem jednego z pozytywnych zaskoczeń Ligi Siatkówki Kobiet – PTPS-u Piła dwukrotnie będąc wybieraną MVP spotkania.

Jacek Pasiński: Dzisiaj przedstawiamy kolejną naszą zawodniczkę. Jest to środkowa ostatni sezon grająca w PTPS-ie Piła, Karolina Bednarek. Co chciałabyś powiedzieć od siebie na początek do naszych wspaniałych kibiców?

Karolina Bednarek: Zdecydowanie chciałam powiedzieć, że

Czytaj więcej

Konrad pojawił się w Kaliszu przed poprzednim sezonem prosto z SMS-u Gdańsk. Wzoruje się na swoim bracie – Macieju, reprezentancie Polski i czołowym polskim zawodniku na tej pozycji. W przedsezonowej rozmowie opowiedział o pierwszym sezonie na parkietach PGNiG Superligi, grze w jednym zespole z bratem i zmianie pozycji w trakcie sezonu.

Jak się odnajdujesz w tym

Czytaj więcej

Kolejna karta w MKS-ie Kalisz odkryta, rozgrywająca mająca za sobą złoty medal Mistrzostw Polski w tym sezonie – Ewelina Polak. Zawodniczka Chemika Police, wcześniej Legionovii i Budowlanych. Teraz będzie odpowiedzialna za prowadzenie gry w MKS-ie Kalisz. Kolejną rozmowę z zawodniczką MKS-u w przyszłym sezonie przeprowadził trener Jacek Pasiński.

Ewelina, na początek co chciałabyś powiedzieć od siebie

Czytaj więcej

Oprócz nowego trenera i transferów kluczowe było przedłużenie kontraktów z liderami zespołu. Jednym z takich zawodników na pewno jest Maciej Pilitowski, który zostaje w Kaliszu na dłużej. Reprezentacyjny środkowy rozgrywający w przyszłym sezonie również będzie kierował grą Energa MKS-u. Poprzedni sezon dla kluczowego zawodnika kaliskiego zespołu był udany. Został najlepszym graczem listopada PGNiG Superligi, czołowym

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar