„Szczypiorno Cup Kalisz Arena” już 18-20 sierpnia!

14 серп. 2023 |

Sześć zespołów z ORLEN Superligi zagra w turnieju towarzyskim „Szczypiorno Cup Kalisz Arena”, który odbędzie się w dniach od 18 do 20 sierpnia. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny. Współorganizatorem wydarzenia jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości.

„Szczypiorno Cup Kalisz Arena” to trzydniowa impreza, która odbędzie się w dniach 18 - 20 sierpnia. Współorganizatorem turnieju jest Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. - Siedziba Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości znajduje się w historycznym miejscu. To właśnie tu, w obecnej dzielnicy Kalisza ponad 100 lat temu dzięki legionistom Józefa Piłsudskiego narodziła się gra, która jest synonimem pracy, czystej rywalizacji i szacunku do przeciwnika. Dlatego, dla uczczenia ich dorobku i wkładu w tę dyscyplinę rozgrywany jest turniej Szczypiorno Cup Kalisz Arena. Niezmiernie się cieszę, że nasza uczelnia może być współorganizatorem tego wydarzenia – mówi rektor SWWS dr Michał Sopiński.

Turniej na stałe wpisał się w kalendarz polskiej piłki ręcznej. „Szczypiorno Cup Kalisz Arena” to najlepiej obsadzony turniej w Polsce. Od wielu lat Kalisz może gościć wybitnych zawodników, występujących w czołowych drużynach ORLEN Superligi – mówi prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła.

W tegorocznej edycji „Szczypiorno Cup Kalisz Arena” udział wezmą:

  • Azoty Puławy

  • MMTS Kwidzyn

  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

  • Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

  • Zepter KPR Legionowo

  • Energa MKS Kalisz

 

Szczypiorno to obecnie jedna z dzielnic Kalisza, jest kolebką polskiej piłki ręcznej. To właśnie tutaj, w obozie dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, w 1917 roku rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce. Dla upamiętnienia tej historii od lat cyklicznie organizowany jest turniej najlepszych zespołów szczypiorniaka. - Tradycyjnie na zakończenie wakacji, a jednocześnie w okresie przygotowawczym do startu sezonu 2023/24 ORLEN Superligi organizujemy imprezę, która może poszczycić się jednym z najwyższych poziomów sportowych w Polsce. Wydarzenie kierujemy do mieszkańców Kalisza oraz fanów szczypiorniaka z całej Polski – dodaje prezes Błażej Wojtyła.

 

Harmonogram Szczypiorno Cup Kalisz Arena

Piątek 18.08.2023r.

15:00 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

17:00 Energa MKS Kalisz – Zepter KPR Legionowo

19:00 Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn

 

Sobota 19.08

11:00 Zepter KPR Legionowo – MMTS Kwidzyn

13:00 Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

16:00 Energa MKS Kalisz - Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski

 

Niedziela 20.08

11:00 Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MMTS Kwidzyn

13:00 Zepter KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

16:00 Energa MKS Kalisz - Azoty Puławy