Debiut Chorwatów

2 лют. 2023 |

W meczu 1/8 PGNiG Pucharu Polski w naszym zespole pierwszy mecz zagrało dwóch nowych zawodników. Mowa o chorwackich rozgrywających - Domagoju Grizeljim i Josipie Bezerze, obaj rzucili również swoje pierwsze bramki w naszych barwach.

Grizelj to 26-letni, dynamiczny środkowy rozgrywający, który w naszym zespole występuje z numerem 10. W sezonie 2021/22 zdobył 110 bramek w barwach występującego w czeskiej Extralidze KH ISMM Kopřivnice. Z kolei Bezer wybrał numer 55, jest 22-letni lewym rozgrywającym dysponującym silnym rzutem z drugiej linii. W dotychczasowej karierze reprezentował macierzysty klub  RK Metković Mehanika występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Chorwacji. Jest również wykorzystywany w środku formacji obronnej, stąd powinien być naturalnym uzupełnieniem składu po kontuzji Patryka Biernackiego. 

Chorwaci przygotowywali się z naszym zespołem właściwie od początku okresu przygotowawczego przed rundą rewanżową PGNiG Superligi. Zagrali w trzech sparingach oraz wczorajszym meczu PGNiG Pucharu Polski z MMTS-em Kwidzyn. W tym ostatnim pojedynku Grizelj rzucił jedną bramkę, a Bezer zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Szansę na powiększenie dorobku obaj gracze będą mieli już w sobotę, kiedy o 15:00 podejmiemy Azoty Puławy.