Chrobry wywozi z Kalisza 3 punkty

23 вер. 2022 |

Piątkowy pojedynek z Chrobrym Głogów przyniósł emocje do ostatniej akcji. Przy wspaniałej atmosferze Areny Kalisz lepsi o jedną bramkę okazali się jednak goście. 3 punkty Chrobremu zapewnił rzutem na cztery sekundy przed końcem meczu Rafał Jamioł.

 

Piątkowy pojedynek z Chrobrym Głogów przyniósł emocje do ostatniej akcji. Przy wspaniałej atmosferze Areny Kalisz lepsi o jedną bramkę okazali się jednak goście. 3 punkty Chrobremu zapewnił rzutem na cztery sekundy przed końcem meczu Rafał Jamioł.

W mecz lepiej wszedł nasz zespół, chociaż na otwarcie wyniku czekaliśmy do 4. minuty. Pierwszą bramkę rzutem z dziewiątego metra zdobył Patryk Biernacki, a chwilę później podwyższyliśmy wynik za sprawą Piotra Krępy i Macieja Pilitowskiego. Chrobry nie zamierzał jednak oddawać pola, szybko otrząsnął się z przestoju i również zaczął zdobywać bramki. Aktywny w ofensywie był Paweł Paterek, a wynik zaczął oscylować w okolicach remisu, z delikatnym wskazaniem na nasz zespół. Wiele zależało od Macieja Pilitowskiego, który poza kierowaniem grą zespołu trzykrotnie pokonywał bramkarza gości nie myląc się ani razu. Nieomylny był także prawy rozgrywający, Gracjan Wróbel, również autor trzech bramek w pierwszej części meczu. Trener Chrobrego, Witalij Nat poprosił o przerwę na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy, a skuteczna akcja i bramka Kacpra Grabowskiego pozwoliła gościom utrzymać jednobramkowy dystans.

Chrobry na drugą połowę wyszedł bardzo mocno zmotywowany, chociaż w pierwszych pięciu minutach skuteczniejsi jeszcze skuteczniejszy był nasz zespół. Poprawa obrony oraz skuteczność Pawła Paterka wspieranego przez resztę zespołu Chrobrego pozwoliła odrobić straty. Nasz zespół miał problemy w ataku pozycyjnym, a sytuacji nie ułatwiała duża liczba kar dwuminutowych. W ostatnich 10. minutach na parkiecie pojawił się Krzysztof Szczecina zaliczając świetną serię interwencji, która utrzymywała nasz zespół w grze o trzy punkty. Bramka Jędrzeja Zieniewicza na 30 sekund przed końcem doprowadziła do remisu, ale po czasie dla trenera Nata cztery sekundy przed końcową syreną zwycięstwo Chrobremu dał Rafał Jamioł.

Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów 23:24 (13:12)

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina – Zieniewicz 5, Wróbel 3, M. Pilitowski 3, Drej 3, Biernacki 3, Bekisz 2, Krępa 2, Góralski 1, Kużdeba 1, Adamczyk, K. Pilitowski, Kus.

Chrobry: Dereviankin, Stachera – Paterek 6, Jamioł 6, Skiba 4, Zdobylak 4, Grabowski 2, Dadej 2, Otrezov, Orpik, Tilte, Klinger, Kosznik.