Czerwiński w „siódemce” 8. kolejki

24 жовт. 2018 |

Michał Czerwiński znalazł się w najlepszej „siódemce” 8. kolejki PGNiG Superligi. To pierwsza taka nominacja dla naszego lewoskrzydłowego.

Michał Czerwiński znalazł się w najlepszej „siódemce” 8. kolejki PGNiG Superligi. To pierwsza taka nominacja dla naszego lewoskrzydłowego.

Pierwsza i całkowicie uzasadniona, bo w meczu z Górnikiem Zabrze Michał Czerwiński był obok Łukasza Zakrety, najmocniejszym ogniwem naszego zespołu. Sprawdzał się w najbardziej kluczowych momentach sobotniego starcia, skutecznie finalizując przygotowane przeze kolegów akcję i pewnie egzekwując „siódemki”. W sumie zgromadził na swoim koncie osiem bramek, najwięcej spośród wszystkich zawodników.

– Skrzydłowy odpokutował niebieską kartkę z 6. kolejki i w pełni się za nią zrehabilitował. Świetna skuteczność przed przerwą wprowadziła duży niepokój w szeregach Górnika. Zabrzanie przez większość meczu gonili wynik, a zadanie utrudniał im Czerwiński, nieomylny z karnych. Ręka nie zadrżała mu również w serii „siódemek”. Pomimo jego ośmiu bramek, MKS zdobył tylko punkt po porażce w karnych – uzasadnili  swoją nominację dziennikarze redakcji nc+ i WP SportoweFakty.

Dla Michała Czerwińskiego to pierwsze takie wyróżnienie. Wcześniej otrzymali je m.in. Marek Szpera i Michał Drej.

Najlepsza „siódemka” 8. kolejki PGNiG Superligi

Bramkarz: Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)
Lewoskrzydłowy: Michał Czerwiński (Energa MKS Kalisz)
Lewy rozgrywający: Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole)
Środkowy rozgrywający: Luka Cindrić (PGE VIVE Kielce)
Prawy rozgrywający: Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn)
Prawoskrzydłowy: Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)
Obrotowy: Damian Krzysztofik (Chrobry Głogów)

Sponsorem Tytularnym klubu Energa  MKS Kalisz jest Grupa Energa