Do Legionowa na ostatni mecz w 2023 roku

15 груд. 2023 | Mecze

Piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz zmierzą się w niedzielę 17 grudnia o godz. 16.00 na wyjeździe z Zepter KPR-em Legionowo. Dla kaliszan będzie to ostatni mecz w 2023 roku.

W ostatniej tegorocznej serii ORLEN Superligi Energa MKS Kalisz jedzie do Legionowa, alby zmierzyć się z tamtejszym Zepter KPR-em. Zespół z Mazowsza po serii 13 porażek z rzędu, przełamał się na początku grudnia w meczu z Zagłębiem Lubin. 10 dni później w starciu z Energa Wybrzeżem Gdańsk znów przywieźli 3 punkty, zmniejszając stratę do gdańszczan w tabeli do 1 punktu.

Kaliszanie natomiast po trzech zwycięstwach z rzędu, w ostatnim domowym meczu musieli uznać wyższość Mistrzów Polski. Energa MKS Kalisz będzie chciała wrócić na zwycięzca ścieżkę - Dla nas każde spotkanie jest ważne, każde trzy punkty są potrzebne. Jedziemy tam po wygraną, ale Legionowo na pewno u siebie tanio skóry nie sprzeda i będzie to trudny mecz – mówi kapitan Energa MKS-u Kalisz Mateusz Kus.

- To jest dla nas bardzo ważny mecz. Trudno się gra w Legionowie gdzie jest pełna hala kibiców. Zepter KPR Legionowo poczuło wiatr w żagle i na pewno czeka nas ciężkie zadanie w niedzielę – mówi trener Rafał Kuptel.

Mecz zaplanowano na 17 grudnia na godz. 16.00 w Arenie Legionowo. Transmisja na platformie Emocje.tv.