Do Puław podtrzymać dobrą passę

17 лист. 2023 | Mecze

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz w sobotę, 18 listopada o godz. 18.00 zmierzą się na wyjeździe z aktualnie 5. drużyną ORLEN Superligi – Azotami Puławy. Kaliszanie będą chcieli podtrzymać dobrą passę z ostatnich spotkań.

Kaliszanie jadą do Puław naładowani pozytywną energią po wygranym przed własną publicznością meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Szczypiorniści z najstarszego miasta w Polsce w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli 7 punktów. Oprócz wygranej z 11 listopada, zanotowali komplet punktów w starciu z Górnikiem Zabrze (14 października, 32:27) oraz przywieźli jeden punkt z Tarnowa.

Azoty Puławy jak dotąd w 11 spotkaniach zanotowały 22 punkty (7 zwycięstw i 4 porażki, w tym jedna po karnych). W ostatnim spotkaniu pokonali w Gdańsku tamtejszą Energa Wybrzeże 32:34. W większości bezpośrednich starć to puławianie wychodzili zwycięsko. Jednak warto pamiętać o spotkaniu z 2021 roku, w którym drużyna Energa MKS-u Kalisz pokonała Azoty na ich terenie 27:29. Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w Kaliszu podczas przedsezonowego turnieju Szczypiorno Cup, w którym zawodnicy Azotów-Puławy pewnie pokonali kaliszan 24:29.

Do kaliskiego zespołu w sezonie 2023/24 przeniosło się dwóch zawodników reprezentujących do tej pory Azoty – Bartosz Kowalczyk oraz Jan Antolak. Obaj zawodnicy z całą pewnością będą chcieli wypaść jak najlepiej przeciwko swoim niedawnym kolegom z drużyny.

- Pochodzę z Puław i znam każdy zakamarek tamtejszej hali, co może być moim atutem, ale też minusem ponieważ ja znam chłopaków bardzo dobrze, ale oni mnie również. Teraz gram w Kaliszu i w tym meczu na pewno dam z siebie 100 procent. Interesuje mnie tylko zwycięstwo – mówi Jan Antolak – Azoty Puławy zawsze dobrze stoją w obronie, są bardzo silni i zgrani. W ataku też im niczego nie brakuje, ponieważ na każdej pozycji grają solidni zawodnicy. Jest to bardzo dobry zespół, ale my nie czujemy się gorsi – dodaje.

- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra – podkreśla nowy skrzydłowy Energa MKS-u Kalisz Krzysztof Komarzewski – Azoty Puławy to silny zespół i wymagający przeciwnik, który w każdym sezonie walczy o medal. Ich atutem są doświadczeni zawodnicy – podkreśla.

Mecz w Puławach zaplanowano na sobotę, 18 listopada na godz. 18.00. Transmisja na platformie Emocje.tv.