Gwiazdy handballa w Arenie. MKS otwiera sezon

1 вер. 2017 |

Już w sobotę MKS Kalisz zadebiutuje w PGNiG Superlidze. W meczu otwarcia nowego sezonu kaliszanie podejmą w Arenie wielokrotnych mistrzów kraju, PGE Vive Kielce. Początek meczu już o godzinie 13:00. Dość wczesna pora rozgrywania tej potyczki wynika z faktu, że bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Właśnie w Kaliszu odbędzie się ogólnopolska inauguracja sezonu PGNiG Superligi. Będzie to niewątpliwie historyczne widowisko, które zapadnie kibicom w pamięci na długo. Do Kalisza przyjadą bowiem legendy polskiej i światowej piłki ręcznej: Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, czy obcokrajowcy Uros Zorman i Julen Aginagalde.

Już w sobotę MKS Kalisz zadebiutuje w PGNiG Superlidze. W meczu otwarcia nowego sezonu kaliszanie podejmą w Arenie wielokrotnych mistrzów kraju, PGE Vive Kielce. Początek meczu już o godzinie 13:00.

Dość wczesna pora rozgrywania tej potyczki wynika z faktu, że bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Właśnie w Kaliszu odbędzie się ogólnopolska inauguracja sezonu PGNiG Superligi. Będzie to niewątpliwie historyczne widowisko, które zapadnie kibicom w pamięci na długo. Do Kalisza przyjadą bowiem legendy polskiej i światowej piłki ręcznej: Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, czy obcokrajowcy Uros Zorman i Julen Aginagalde.

Czy w starciu z gigantami piłki ręcznej kaliszanie mają szansę? – Wyjdziemy na parkiet i będziemy walczyć – mówi Paweł Rusek, trener MKS-u Kalisz. – Dla wielu moich zawodników, taki mecz, to spełnienie marzeń. Przecież kilka lat temu, gdy rozpoczynali swoją przygodę z piłką ręczną, oglądali w telewizji sobotnich rywali im z całego serca im kibicowali. Teraz staną naprzeciwko nich i dadzą z siebie wszystko.

Po awansie do PGNiG Superligi, kaliski zespół został wzmocniony siedmioma zawodnikami. Najbardziej utytułowanym piłkarzem jest Zbigniew Kwiatkowski – wicemistrz świata z 2007 roku, czterokrotny mistrz Polski. Oprócz niego do Kalisza trafił Łukasz Zakreta, bramkarz, reprezentant Polski w plażowej odmianie piłki ręcznej i Paweł Adamczak, który grał w MKS-ie Kalisz dwa lata temu. W składzie znaleźli się również obcokrajowcy: reprezentanci Białorusi Dzianis Krtyski i Kirył Kniaziev, Bośniak Edin Tatar oraz utalentowany Chorwat Paulo Grozdek.

– Wiem, że nasi zawodnicy zostawią serce na parkiecie – mówi Błażej Wojtyła, prezes MKS-u Kalisz. – I jestem pewien, że sobotni mecz kibice w Kaliszu zapamiętają na długie lata. Po pierwsze, będzie to niewątpliwie wielkie sportowe wydarzenie. Ale chcemy też, by kibice dobrze się bawili i specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg atrakcji. Dla dzieci zostanie wydzielona specjalna strefa, w której pod opieką nauczycielek, będą mogły się doskonale bawić. O pozostałych niespodziankach nie chcę na razie mówić – zapewniam jednak, że nikt nie wyjdzie z hali z pustymi rękoma.

Ceny biletów nie są wygórowane. Normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 10, ale są również przewidziane bilety rodzinne. W tym przypadku matka i ojciec płacą 30 zł, a każde dziecko – złotówkę. – Najbardziej opłaca się jednak kupić karnet na cały sezon – dodaje prezes Wojtyła. – Normalny kosztuje 250, a ulgowy 150 zł. Piłkarze ręczni MKS-u rozegrają około 20 spotkań (15 w serii zasadniczej, reszta w play offach), zatem w tym przypadku koszt jednorazowego wejścia oscyluje wokół 10 zł. Dodam również, że karnety będą również obowiązywały, podczas meczów siatkarek MKS-u, które na parkiety 1. ligi, wrócą w październiku.

Bilety i karnety można kupować poprzez portal kupbilet.pl, ale dostępne są również w salonach Empik, STS, a w dniu meczu, w sobotę 2 września, będzie je można nabyć w kasie hali Arena.

inf. prasowa