Jan Hrdlička coraz bliżej wyjazdu na Mistrzostwa Europy!

3 січ. 2024 | Różne

Bramkarz Energa MKS-u Kalisz Jan Hrdlička znalazł się w 20-osobowej kadrze Czech na ostatni przed Mistrzostwami Europy obóz przygotowawczy w Brnie i mecz kontrolny z Węgrami. W bramce reprezentacji tworzy duet z Tomášem Mrkvą z THW Kiel.

10 stycznia rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Podopiecznych Xaviera Sabate są na ostatnim obozie przygotowawczym. Od 2 stycznia trenują w Brnie, a pod koniec tygodnia udadzą się na mecz kontrolny z Węgrami, który odbędzie się 5 stycznia o godzinie 18:15.

Dla Jan Hrdlički to trzeci obóz przygotowawczy w okresie przed Mistrzostwami Europy. Bramkarz Energa MKS-u Kalisz tworzy duet z doświadczonym reprezentantem Czech, a na co dzień zawodnikiem niemieckiego THW Kiel Tomášem Mrkvą.

Reprezentanci Czech podczas Mistrzostw Europy zagrają w Grupie F w Monachium, gdzie kolejno zmierzą się z Danią, Portugalią i Grecją.

 

Nominacje na obóz w Brnie:

Bramkarze: Tomáš Mrkva (THW KIEL HANDBALL, GER), Jan Hrdlička (Energa MKS Kalisz, POL)

Lewoskrzydłowi: Jakub Hrstka (DRHV 06, GER), Jan Blecha (EHV Aue, GER)

Lewe rozegranie : Matěj Klíma (SC DHfK Leipzig, GER), Vojtěch Patzel (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Dominik Solák (HCB Karviná), Jaroslav Trkovský (HK FCC Město Lovosice)

Środkowe rozegranie: Jonáš Patzel (HCB Karviná), Tomáš Babák (Bergischer HC, GER), Matěj Havran (HC ROBE Zubří), Lukáš Mořkovský (Górnik Zabrze Handbal, POL)

Prawe rozegranie: Tomáš Piroch (SPR Orlen Wisla Plock, POL), Stanislav Kašpárek (C.S. Dinamo Bucurest, ROM)

Prawoskrzydłowi: Jakub Štěrba (ASV Hamm-Westfalen, GER), Josef Hozman (Tatran Prešov)

Obrotowi: Vít Reichl (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach, GER), Daniel Režnický (Arged KPR Ostrovia, POL), Matěj Nantl (HCB Karviná)