Jan Hrdlička i Tomáš Nejdl z powołaniem do kadry Czech!

8 бер. 2024 | Różne

Dwóch zawodników Energa MKS-u Kalisz bramkarz Jan Hrdlička oraz rozgrywajacy Tomáš Nejdl otrzymali powołanie do kadry Czech od trenera Xaviera Sabate na obóz szkoleniowy, który odbędzie się od 11 do 17 marca.

Jan Hrdlička oraz  Tomáš Nejdl grajacy w Energa MKS-ie Kalisz zostali powołani przez selekcjonera reprezentacji Czech Xaviera Sabate na odbywający się od od 11 do 17 marca obóz szkoleniowy.

- To niesamowite uczucie i marzenie każdego zawodnika nie tylko w piłce ręcznej, ale każdym innym sporcie założyć koszulkę swojego kraju, bo to honor reprezentować swoją ojczyznę – mówi bramkarz Energa MKS-u Kalisz Jan Hrdlička, który reprezentował Czechy na ostatnich Mistrzostwach Europy. Jak wspomina tę imprezę? - Pierwszy raz byłem na tak wielkiej imprezie i myślę, że jest to ogromne doświadczenie dla każdego zawodnika, ponieważ na własne oczy można zobaczyć zawodników reprezentujących najwyższy światowy poziom – mówi Jan Hrdlička.

Bramkarz Energa MKS-u Kalisz docenia profesjonalizm i atmosferę podczas zgrupowań kadry - Bardzo dobrze współpracuje mi się z trenerem Sabate. Podczas zgrupowań przebywam bardzo dużo czasu z trenerem bramkarzy Martinem Gal, bardzo znanym bramkarzem w Polsce, który reprezentował m.in. barwy Górnika Zabrze – mówi Jan Hrdlička - Jestem szczęśliwy, że dostałem szansę trenować z Martinem Galią i Tomášem Mrkvą, który broni w THW Kiel. Wszystkie porady które mi dają powodują, że cały czas się rozwijam – dodaje.