Kadra B trenowała w Kaliszu

10 січ. 2024 |

Drużyna kadry Polski B spędziła dwa dni w Kaliszu na treningach. W tym czasie rozegrała dwa mecze sparingowe z Energa MKS-em Kalisz.

Kadra B zgrupowanie rozpoczęła 1 stycznia w Pruszkowie. Do drużyny narodowej zostali powołani głównie zawodnicy z ORLEN Superligi w tym Gracjan Wróbel oraz Jan Antolak z Energa MKS-u Kalisz. Następnie 8 i 9 stycznia Biało-Czerwoni przyjechali do Kalisza, żeby rozegrać dwa mecze sparingowe z Energa MKS-em Kalisz.

- To zgrupowanie jest o tyle ciekawe, że mogliśmy sięgnąć do debiutantów oraz zawodników, którzy w pierwszej rundzie w swoich klubach stanowili o sile i zobaczyć jak wyglądają na tle treningu reprezentacyjnego, jak potrafią ze sobą współpracować, a dzięki dwóm meczom z Energa MKS-em Kalisz będziemy mieli pierwsze wnioski do dalszej analizy – mówi trener kadry B Zygmunt Kamys.

- Sparingi są wartościowym czynnikiem treningowym ponieważ można wypróbować nowe systemy gry w obronie i w ataku, a przede wszystkim udoskonalać to co się miało. Zawodnicy, którzy dostawali trochę mniej szans w meczach ligowych mogli się wykazać na boisku – mówi trener Energa MKS-u Kalisz Rafał Kuptel – Kadra B to dla nas bardzo wartościowy sparingpartner. Bardzo się cieszę, że na ten pierwszy sparingi mamy właśnie takiego przeciwnika, w którym grają bardzo utalentowani i młodzi zawodnicy – dodaje.

Kolejne zgrupowanie kadry B odbędzie się w marcu w Cetniewie gdzie odbędą się mecze kontrolne z kadrami B Norwegii oraz Szwecji.