O przedostatnie punkty w tym roku zagramy w Opolu

24 лист. 2022 |

Pierwsza runda PGNiG Superligi coraz szybciej zbliża się do końca. Póki co, nasz zespół z dorobkiem jedenastu punktów zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli. Cel na ostatnie dwa spotkania w tym roku jest prosty - zmniejszyć stratę do czołowej szóstki, wynoszącą obecnie cztery punkty. Pierwszy krok jest do zrobienia już w piątek w Opolu.

Od momentu naszego awansu do PGNiG Superligi przed sezonem 2017/18 w rywalizacji z Gwardią nie brakowało emocji i zaskakujących rozstrzygnięć, jednak to nasi piątkowi rywale częściej schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Z 13 rozegranych spotkań wygrywali dziesięciokrotnie, w ostatnich latach jednak coraz częściej dochodziliśmy do głosu. Forma obu zespołów w pierwszej części trwającego sezonu faluje, piątkowy pojedynek będzie więc idealnym momentem do zwycięstwa, będącego krokiem ku stabilizacji.

Do końca rundy zostały tylko dwa spotkania i bardzo chcielibyśmy zdobyć sześć punktów, jednak aby tak się stało musimy podejść do tych meczów z pełnym zaangażowaniem i poprawić skuteczność. Gwardia jest przykładem połączenia młodości z doświadczeniem. Niestety w tym sezonie jest trapiona przez kontuzje, co uniemożliwia jej pokazanie swojego sporego potencjału w stu procentach - powiedział przed meczem nasz lewy rozgrywający, Jędrzej Zieniewicz. 

Od wielu lat Opole nazywane jest wylęgarnią handballowych talentów. W klubie nie ma strachu przed stawianiem na młodych zawodników, dopiero zaczynających swoją karierę w PGNiG Superlidze, a odpowiedni balans między młodością i doświadczeniem pozwalający walczyć o miejsca w górnej części tabeli zapewniają filary zespołu - bramkarz Adam Malcher czy obrotowy Mateusz Jankowski. Jankowski z resztą poza ważną rolą w defensywie oraz szatni gwardzistów jest w tym sezonie najskuteczniejszym strzelcem zespołu z 51. trafieniami, za jego plecami natomiast znajduje się debiutant i jedno z objawień obecnego sezonu, prawy rozgrywający Andrzej Widomski (48 goli). 

Schemat budowania zespołu w Opolu jest taki sam od lat - rokrocznie szansę na pokazanie się szerszej publiczności otrzymują młodzi zawodnicy, co przy wsparciu bardzo doświadczonych zawodników występujących w Opolu od lat często procentuje bardzo dobrymi wynikami. Sam również miałem okazję zaprezentować się pierwszy raz na parkietach PGNiG Superligi właśnie w barwach Gwardii, za co jestem temu klubowi bardzo wdzięczny - kończy Zieniewicz, który grał w Opolu w latach 2018-2020.  

W pamięci kaliskich kibiców z pewnością pozostaje mecz ostatniej serii pierwszej rundy sezonu 2019/20, kiedy nasz zespół podejmował Gwardię we własnej hali. W pierwszej połowie meczu czterobramkową przewagę wypracował zespół trenera Rafała Kuptela, ale druga część zupełnie odmieniła obraz meczu. Zagraliśmy koncertowo mocno poprawiając defensywę, co pozwoliło pokonać rywali w tym fragmencie 19-8 i zwyciężyć bardzo pewnie. Z kolei w ubiegłym sezonie zespoły podzieliły się punktami, co ciekawe żadna z drużyn nie wygrała meczu u siebie. W Kaliszu 26:23 wygrała Gwardia, a w Opolu pokonaliśmy gospodarzy 31:23. 

Z pewnością będziemy potrzebowali występu na poziomie ostatnich, wygranych pojedynków  do przywiezienia z trudnego terenu punktów. W tym okresie sezonu jednak każda zdobycz jest na wagę złota, czego zawodnicy są doskonale świadomi. Transmisję wydarzeń z opolskiej Stegu Areny od 19:00 w piątek przeprowadzi portal Emocje.TV.