Ostatni domowy mecz w sezonie już w sobotę!

4 трав. 2022 |

Rozgrywki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych nieuchronnie zbliżają się do końca. W sobotę 7 maja, o 16:45 rozegramy ostatnie domowe spotkanie w sezonie. Ciągle jesteśmy w grze o czwarte miejsce na koniec sezonu.

Rozgrywki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych nieuchronnie zbliżają się do końca. W sobotę 7 maja, o 16:45 rozegramy ostatnie domowe spotkanie w sezonie. Ciągle jesteśmy w grze o czwarte miejsce na koniec sezonu.

W sobotnie popołudnie w Kaliszu podejmiemy Sandra SPA Pogoń Szczecin. Pomimo, że goście znajdują się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli wcale nie są wygodnym przeciwnikiem. Dysponują grupą kilku bardzo doświadczonych w PGNiG Superlidze zawodników grających w Szczecinie od wielu sezonów i pełniących rolę liderów zespołu, jak Łukasz Gierak i Paweł Krupa. Przede wszystkim ciągle nie są pewni utrzymania w elicie, co powoduje, że każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Pogoń jest również o dziwo zespołem, który zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach, bo aż 13 z 17 zdobytych w tym sezonie punktów przywozili z parkietu rywali co jest dość nietypowe dla drużyn z dolnej części tabeli. Dodatkowo, z ostatnich pięciu meczów pomiędzy naszym zespołem a Pogonią żaden nie kończył się różnicą większą niż 3 bramki,  dwukrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, co niemal gwarantuje emocje.

To właśnie dwa ostatnie spotkania pomiędzy zespołami zakończyły się karnymi. 4 grudnia w pojedynku ligowym w Szczecinie po 60 minutach tablica wyników pokazywała wynik 29:29, w serii rzutów karnych jednak bezbłędnie egzekwowaliśmy siódemki, a bramkę zamurował Mikołaj Krekora. Z kolei 9 lutego w meczu 1/8 PGNiG Pucharu Polski rozgrywanego w Kaliszu kolejny raz byliśmy skuteczniejsi w serii karnych, a ostatni rzut rywali obronił Łukasz Zakreta. Pozytywnym myśleniem za to napawać kibiców może forma naszego zespołu w trzech ostatnich meczach na własnym parkiecie. Odnieśliśmy trzy pewne zwycięstwa rozbijając rywali różnicą przynajmniej 12-stu bramek. W świetnej formie znajduje się również lewy rozgrywający Kacper Adamski, który w meczu z Wisłą Płock zdobył 11 bramek zgarniając tytuł najlepszego zawodnika spotkania.

Na finiszu rozgrywek cały czas walczymy o historyczny rezultat. Sezon 2021/2022 ciągle możemy skończyć nawet na 4. miejscu, a dotychczas najlepszym osiągnięciem w historii naszego klubu była 6. lokata. Do realizacji marzeń kluczowe będzie zwycięstwo z Pogonią oraz pokonanie w ostatnim wyjazdowym spotkaniu Gwardii Opole (14.05, g. 19:00). Bilety na sobotni mecz można kupić w biurze klubu (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, budynek po byłym Hotelu Arena), w salonach sieci EMPiK, w kasach hali na godzinę przed meczem oraz na KupBilet.pl. Transmisję będzie można zobaczyć na portalu Emocje.TV.