Piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz i Ugryź Bistro razem dla Nikodema!

7 груд. 2023 | Różne

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości i miłości. W tym okresie z większą mocą oddziałują nasze gesty i dobre uczynki. Dlatego piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz i Ugryź Bistro połączyli siły. 10 grudnia, podczas Wigilii na Kaliskim Rynku będzie można wylicytować wspólne gotowanie świątecznych potraw. Pieniądze zebrane w tej akcji zostaną przekazane na wsparcie 18-letniego Nikodema, który w grudniu 2022 stracił czucie w nogach i usłyszał straszną diagnozę - nowotwór złośliwy.

Nikodem ma 18 lat i jest uczniem Technikum św. Józefa w Kaliszu. W grudniu 2022 roku cały jego świat legł w gruzach. A zaczęło się tak niewinnie, zwykłym bólem pleców.

- Kiedy po niecałym tygodniu brania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych przepisanych przez lekarza rodzinnego ból nie mijał, ja nagle straciłem czucie w nogach. Zwykłe piątkowe popołudnie, wróciłem ze szkoły, nagle poczułem jak tracę czucie w nogach i upadłem na podłogę. Bardzo się przestraszyłem, nie wiedziałem co się ze mną dzieje, od razu zadzwoniłem do taty. Następnie błyskawicznie znalazłem się na kaliskim SORze. Tam przez pięć godzin konsultowało mnie czterech lekarzy, wszyscy zgodnie twierdzili, że na pewno się przeciążyłem lub coś dźwignąłem i prawdopodobnie mam dyskopatię. Zostałem przyjęty na oddział, potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Straciłem czucie już od pasa w dół - opowiada Nikodem. - W sobotę przez cały dzień leżałem na oddziale bez zrobienia mi żadnych badań, dopiero po przyjściu pani doktor w niedziele zlecono mi rezonans magnetyczny oraz punkcję kręgosłupa. Późnym wieczorem w niedziele jechałem już karetką na sygnałach do Poznańskiej Kliniki Pediatrii, Onkologii i Immunologii Dziecięcej poprzez wcześniejszą konsultację z neurochirurgiem dziecięcym a dyżurującą panią doktor z Kalisza.

Następnego dnia po kolejnym rezonansie usłyszał diagnozę - winowajcą okazał się guz na kręgosłupie, uciskający na rdzeń kręgowy. Nikodem przeszedł trudną, 8 godzinną operację. Po skończonej operacji dowiedział się o kolejnych przerzutach na inne organy, ponieważ jest to nowotwór złośliwy - CHŁONIAK BURKITTA.

Nikodem cały czas walczy o powrót do normalnego życia. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Dlatego, aby wspomóc go w tej walce podczas Wigilii na Kaliskim Rynku 10 listopada będzie można wylicytować udział w wyjątkowym wydarzeniu. Osoba, która wpłaci największą kwotę na leczenie Nikodema weźmie udział we wspólnym gotowaniu z zawodnikami Energa MKS-u Kalisz i Ugryź Bistro. Ponadto na licytację zostały wystawione koszulki oraz piłki z autografami zawodników Energa MKS-u Kalisz, a także karnety na wszystkie mecze ORLEN Superligi w hali Kalisz Arena.