Plany szczypiornistów Energa MKS-u Kalisz na przerwę reprezentacyjną

26 жовт. 2023 |

W związku ze zgrupowaniem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych nastąpiła blisko trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach ORLEN Superligi. Jakie plany na ten czas mają kaliscy szczypiorniści?

Na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpoczęło się 24 października obecni są zawodnicy Energa MKS-u Kalisz – rozgrywający Gracjan Wróbel oraz powołany w miejsce nieobecnych zawodników Energa Wybrzeże Gdańsk Jan Antolak.

Nieobecność dwóch zawodników nie oznacza przerwy dla pozostałej kadry Energa MKS-u Kalisz. Jakie plany na najbliższy czas ma szkoleniowiec kaliskich szczypiornistów? - Przed nami trzytygodniowy okres przerwy w rozgrywkach ORLEN Superligi spowodowany zgrupowaniem Kadry Polski. W pierwszym tygodniu mamy zaplanowane indywidualne treningi biegowe oraz siłowe. W takim rytmie będziemy trenować do 28 października. Od 30 października wracamy do treningów wspólnych na hali, z udziałem Reprezentacji Polski z rocznika 2004, które zwieńczą dwa wspólne mecze kontrolne w piątek i w sobotę, 3 i 4 listopada. Już dziś zapraszam kibiców na te spotkania – mówi trener Energa MKS-u Kalisz Rafał Kuptel - W trzecim tygodniu zaczynamy cykl przygotowawczy do meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, który rozegramy w Kaliszu 11 listopada – dodaje.