Podejmiemy Piotrkowianina w istotnym dla układu tabeli meczu

20 жовт. 2022 | Mecze

Po rozegranym zaledwie w środę, bardzo trudnym, jak to zwykle w tym przypadku bywa, meczu z Orlen Wisłą Płock wracamy do własnej hali. Zespół trenera Pawła Nocha w niedzielę o 12:30 podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski licząc na kolejne zwycięstwo. Wszyscy, którzy nie znajdą miejsca w hali Kalisz Arena będą mogli zobaczyć to spotkanie na antenie TVP Sport.

 

Po rozegranym zaledwie w środę, bardzo trudnym, jak to zwykle w tym przypadku bywa, meczu z Orlen Wisłą Płock wracamy do własnej hali. Energa MKS Kalisz w niedzielę o 12:30 podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski licząc na kolejne zwycięstwo. Wszyscy, którzy nie znajdą miejsca w hali Kalisz Arena będą mogli zobaczyć to spotkanie na antenie TVP Sport.

 

Początek sezonu 2022/23 w wykonaniu naszego zespołu i Piotrkowianina jest nieco podobny. Oba zespoły miały stosunkowo trudne terminarze, liczyły na nieco więcej punktów na tym etapie, oba mają również nadzieję na regularne zwiększanie dorobku punktowego już teraz, mając przed sobą teoretycznie nieco łatwiejsze spotkania. My przełamaliśmy się już w poprzednim domowym spotkaniu pokonując Grupę Azoty Unię Tarnów, z kolei podopieczni trenera Bartosza Jureckiego pokonali Sandra SPA Pogoń Szczecin dopiero po karnych i mecz w Kaliszu będzie dla nich niezwykle istotny.

To będzie ciężki mecz. Piotrków tak samo jak my potrzebuje punktów, także na pewno będzie walka do samego końca. Myślę, że nikt nie odda ani kawałka parkietu, spodziewam się mocnego, twardego meczu i walki o ważne 3 punkty. Mocną stroną Piotrkowianina jest zespołowość. Wielu zawodników od kilku sezonów gra w tej drużynie razem i doskonale rozumieją się na boisku, także często ich akcje w ataku są przeprowadzane cierpliwie. Szukają dla siebie dogodnych pozycji do oddania rzutu.
– Prawoskrzydłowy naszego zespołu, Mateusz Góralski

Względem poprzednich, bardzo udanych rozgrywek, w składzie Piotrkowianina nie doszło do wielu zmian. Co prawda nowe barwy reprezentuje dwóch doświadczonych zawodników w ubiegłym sezonie związanych z Piotrkowem, ale tylko Adam Babicz z owej dwójki był istotnym elementem zespołu w ubiegłorocznej kampanii. W poprzednich latach jednak trener Jurecki w dobry sposób potrafił wprowadzać młodych zawodników do zespołu, czego świetnym przykładem jest rozkwit talentu Piotra Jędraszczyka, co może dawać nadzieję na godne zastąpienie ubytków.

Od czasu, kiedy grałem w Piotrkowie zespół bardzo się zmienił, przeszedł wiele zmian, doszło dużo młodych, perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości na pewno będą stanowić o sile tego zespołu. Zmieniła się również koncepcja gry, trener Jurecki poustawiał Piotrkowianina według własnego uznania, także jest to zupełnie inny zespół niż kilka lat temu.
– Kontynuuje Góralski, który barwy Piotrkowianina reprezentował w latach 2014-2018

Z pewnością plany całego zespołu pokrzyżowała kolejna kontuzja perspektywicznego rozgrywającego Jana Stolarskiego, który również pokazywał na starcie poprzednich rozgrywek spory potencjał. Silną stroną Piotrkowianina jest w miarę równo rozkładający się ciężar zdobywania bramek – aż 4 zawodników zaliczyło do tej pory ponad 20 trafień (Matyjasik, Jędraszczyk, Surosz, Swat). Z dobrej strony prezentował się również bramkarz Damian Chmurski, aktualnie odbijający nieco ponad 30% rzutów.

Ewentualne zwycięstwo w niedzielnym pojedynku pozwoliłoby nam nabrać rozpędu, z kolei gościom dałoby oddech i cenny zastrzyk punktowy. Z tego względu żaden z zespołów nie odpuści pojedynku, a emocji i walki powinno być sporo. Transmisję z wydarzeń odbywających się na parkiecie Kalisz Areny przeprowadzi TVP Sport, 23.10 od 12:30, a bilety można kupować na portalu KupBilet.pl.