Tak pisze się historia – trzy kaliskie drużyny zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej! Prezes Błażej Wojtyła: „Naszym celem są play-offy”.

29 серп. 2023 |

Przed startem historycznego dla Kalisza sezonu 2023/24 w ratuszu z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem spotkali się zawodnicy i zawodniczki Energa MKS-u Kalisz i AWS-u Energa Szczypiorno Kalisz.

Trzy drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej – tak będzie wyglądała sportowa rzeczywistość w Kaliszu w sezonie 2023/24. Oprócz szczypiornistów i siatkarek Energa MKS-u Kalisz w tym roku z najlepszymi w Polsce będą rywalizowały piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz!

- Ten sezon w Kaliszu zapowiada się wyjątkowo ze względu na udział trzech drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mam nadzieję, że będziemy mieli dużo powodów do radości i pozytywnych emocji. Jest to nie lada wysiłek organizacyjny - mówi prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. - Składy są już wykrystalizowane, wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy udanego sezonu, udanej rywalizacji, by Kalisz był godnie reprezentowany. Kibiców i wszystkich mieszkańców Kalisza zachęcamy by przychodzili na halę i kibicowali swoim zespołom. Jest w czym wybierać – dodaje.

Pierwsi sezon rozpoczynają piłkarze ręczni Energa MKS-u Kalisz. Pierwszy mecz w ORLEN Superlidze zagrają już 30 sierpnia na wyjeździe w Opolu, a pierwszy mecz w hali Kalisz Arena 2 września o godz. 16.00 z MMTS-em Kwidzyn. Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz rywalizację w Orlen Superlidze Kobiet rozpoczną 9 września wyjazdowym spotkaniem z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a 17 września zagrają w Kalisz Arenie z MKS FunFloor Lublin. Siatkarki Energa MKS-u Kalisz pierwszy mecz zagrają 7 października z MOYA Radomką Radom


- To dla całego klubu i miasta wielkie wyzwanie. Trzy najwyższe klasy rozgrywkowe to nie tylko wyzwanie pod względem sportowym, ale też technicznym i logistycznym. Ogromnie się cieszę, bo dzięki klubowi MKS miasto zostało okrzyknięte najlepszym samorządem sportowym. Wygraliśmy z wielkimi potęgami sportowymi, takimi miastami jak Kraków i Bydgoszcz. To pokazuje jaka jest przestrzeń w Kaliszu do uprawiania sportu. Ta oferta sportowa jest bardzo szeroka. Pełne trybuny na meczach pokazują jak ważna jest siatkówka i piłka ręczna – mówi wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek.

Prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek w tym wyjątkowym dniu otrzymali pamiątkowe koszulki ze swoimi nazwiskami. – To historyczny moment. Mamy trzy drużyny w najwyższej fazie rozgrywek. Mało które miasto może pochwalić się takim wyczynem – zaznaczał Błażej Wojtyła. – Dla piłkarek ręcznych, które będą beniaminkiem, celem jest zagranie w play-offach. Oczywiście cel minimalny to utrzymanie się, ale z tyłu głowy chodzą nam play-offy – wskazał prezes Błażej Wojtyła – Cel jest prosty. Trzy razy play-offy – dodaje.