W niedzielę podejmiemy KGHM Chrobrego Głogów

21 вер. 2023 | Komunikaty

W niedzielę, 24 września Energa MKS Kalisz Kalisz podejmie we własnej hali 4. drużynę ubiegłego sezonu KGHM Chrobrego Głogów w ramach 6. serii spotkań ORLEN Superligi. Początek meczu zaplanowano na godz. 16.00.

KGHM Chrobry Głogów kontynuuje dobrą grę z ubiegłego sezonu. W pięciu dotychczasowych spotkaniach przegrał jedynie z faworytami ORLEN Superligi ORLEN Wisłą Płock i Industrią Kielce. Głogowianie natomiast wyraźnie pokonali KPR Legionowo 31:23, MKS Zagłębie Lubin 27:37 oraz Wybrzeże Gdańsk 34:27. W ostatnim spotkaniu właśnie z Gdańskiem Anton Dereviankin zaliczył aż 24 obrony notując 48% skuteczności.

Kaliszanie nie mogą się pochwalić takim początkiem zmagań w ORLEN Superlidze. Na pięć spotkań wygrali jedno z beniaminkiem – KPR-em Legionowo. Gospodarze niedzielnego meczu we wcześniejszych spotkaniach tracili punkty z Gwardią Opole, MMTS-em Kwidzyn, Industrią Kielce i MKS-em Zagłębiem Lubin. Kaliscy zawodnicy mają nadzieję na przełamanie - Zawsze mamy wyrównane mecze z Głogowem i są to mecze walki, a każdy zawodnik lubi kiedy jest walka na boisku i można pokazać pełnię swoich umiejętności. Drużyna z Głogowa zaraz rozpocznie przygodę w europejskich pucharach, dlatego będziemy chcieli ich trochę przytemperować i pokazać, że mają jeszcze trochę do nauki. Chcemy w końcu odpalić i pokazać swój prawdziwy potencjał - mówi obrotowy Energa MKS-u Kalisz Piotr Krępa – Nie boimy się żadnego przeciwnika – dodaje.

- Chcemy, żeby trzy punkty zostały w Kaliszu. Liczymy na doping naszych kibiców, którzy zawsze tworzą wspaniałą atmosferę w hali. Mam nadzieję, że ten doping również będzie barierą, która powstrzyma Głogów – mówi obrotowy Energa MKS-u Kalisz Wiktor Karpiński – Myślę, że KGHM Chrobry Głogów to dobry przeciwnik, żeby się przełamać w ORLEN Superlidze zwłaszcza, że gramy u siebie w domu – dodaje.

Mecz Energa MKS-u Kalisz KGHM-em Chrobrym Głogów zaplanowano na niedzielę, 24 września na godz. 16.00. Bilety do nabycia w biurze klubu od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, na stronie KupBilet.pl – https://tinyurl.com/mrxtpxa2 oraz na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasie hali Kalisz Arena. Mecz będzie transmitowany za pomocą platformy Emocje.tv - https://emocje.tv/live/2295/energa-mks-kalisz-kghm-chrobry-glogow.

 

Wyniki ostatnich pięciu spotkań pomiędzy zespołami:

25.02.2023 - KGHM Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz - 25:26

23.09.2022 - Energa MKS Kalisz - KGHM Chrobry Głogów - 23:24

20.02.2022 - KGHM Chrobry Głogów - Energa MKS Kalisz - 27:27

19.09.2021 - Energa MKS Kalisz - KGHM Chrobry Głogów - 30:25

20.03.2021 - Energa MKS Kalisz - KGHM Chrobry Głogów - 27:32