Wracamy do gry! Już jutro mecz z Wisłą Płock

1 лют. 2021 |

Ostatni, rozegrany 13 grudnia mecz, jak wiele naszych spotkań z obecnego sezonu przyniósł niesamowite emocje. Po świetnej grze w drugiej połowie wygraliśmy bezpośredni pojedynek o 4 miejsce w PGNiG Superlidze przed przerwą na mistrzostwa świata. Turniej w Egipcie zakończony, więc wracają rozgrywki ligowe. Naszy pierwszy przeciwnik jest jednak właśnie z kategorii tych najtrudniejszych. 2 lutego o 18:30 podejmujemy Wisłę Płock i chociaż w żadnym wypadku nie składamy broni.

Mecz z Wisłą początkowo miał zostać rozegrany w ramach 7 serii, jednak jego termin został przełożony, więc pierwszy mecz w nowym roku tym razem nie będzie jednocześnie początkiem rundy rewanżowej. Tę rozpoczniemy 20 lutego podejmując u siebie Zagłębie Lubin.

Zastanawialiśmy się długo jak się przygotowywać. Czy rzucić wszystkie siły na Płock, a może jednak pracować spokojnie i rozpocząć dobrze z Zagłębiem. Mimo wszystko trzeba było jakiś plan podjąć. Nie była to łatwa decyzja, zwłaszcza, że Płock to zespół budowany na wygrywanie mistrzostwa Polski i europejskie puchary, więc dla nas jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Mimo to przygotowaliśmy program przygotowań, który realizujemy – opowiedział o przygotowaniach trener Tomasz Strząbała do końca nie zdradzając, który wariant ostatecznie wygrał. Pamiętając jednak dotychczasowe spotkania naszego zespołu pod jego wodzą można się spodziewać walki o każdą piłkę nawet z tak silnym przeciwnikiem.

W podobnym tonie w trakcie okresu przygotowawczego przed drugą rundą wypowiadał się Stanisław Makowiejew. Nasz środkowy rozgrywający podkreślił, że zawodnicy, którzy pojawili się w zespole przed sezonem mogli jeszcze lepiej wkomponować się w drużynę.  Na pewno czas działa na naszą korzyść, poznajemy się coraz lepiej. Pracujemy razem już kolejny miesiąc i myślę, że wszystko idzie w coraz lepszym kierunku. Skupiamy się na tym, żeby runda rewanżowa była jeszcze lepsza niż poprzednia. O nowych rzeczach w naszej grze nie będę jeszcze mówił, zobaczymy co będzie w meczach.

Co ciekawe, dwaj nasi zawodnicy są wychowankami płockiej Wisły. Pierwszym z nich jest Kacper Adamski, który dopiero kilka dni temu wrócił z mistrzostw świata w Egipcie, na których grał razem z Maciejem Pilitowskim. Swoje pierwsze handballowe kroki w Płocku stawiał również prawoskrzydłowy i Gracz Listopada w PGNiG Superlidze, Mateusz Góralski. Prawoskrzydłowy reprezentował Wisłę przez dwa ostatnie sezony, zanim zamienił Płock na Kalisz. Na pewno obaj będą chcieli pokazać się z dobrej strony przeciwko “Nafciarzom”.

Mecz rozpocznie się 2 lutego, o godzinie 18:30. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na platformie Emocje.TV.