Wracamy do gry o stawkę!

30 січ. 2023 |

Po miesiącu emocji związanych z mistrzostwami świata rozgrywanymi w Polsce i Szwecji wracamy do gry o stawkę. Na początek, 1 lutego podejmiemy MMTS Kwidzyn w ramach 1/8 PGNiG Pucharu Polski, a 4 lutego wrócimy do rozgrywek PGNiG Superligi. Rok będziemy chcieli rozpocząć zwycięstwem i powalczyć o wyrównanie ubiegłorocznego wyniku, kiedy awansowaliśmy do półfinału rozgrywek. Mecz rozpocznie się o 18:30 w hali Kalisz Arena.

Jeśli spojrzymy na ostatni pojedynek obu zespołów w ligowych rozgrywkach tylko potwierdza się fakt, że środowy wieczór w kaliskiej Arenie powinien być wypełniony sportowymi emocjami. 19 listopada zwrotów akcji i zmian prowadzenia było co niemiara, a zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Pojedynek o ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski powinien być przynajmniej tak samo interesujący.

Zarówno Energa MKS Kalisz, jak i MMTS Kwidzyn w środę rozpoczną swoje zmagania w tych rozgrywkach. Dzięki sklasyfikowaniu w ubiegłym sezonie w czołowej ósemce PGNiG Superligi miały zagwarantowany udział w gronie najlepszych szesnastu ekip w naszym kraju. W ubiegłym sezonie to właśnie na tej fazie MMTS zakończył rywalizację przegrywając z Azotami Puławy, natomiast nasz zespół znalazł się w najlepszej czwórce eliminując po drodze AZS AWF Biała Podlaska oraz Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Kibice mogą spodziewać się walki do ostatnich minut, a nawet sekund, ponieważ w meczu brakuje faworyta. Co prawda kwidzynianie w końcówce pierwszej serii PGNiG Superligi nabrali rozpędu wygrywając 4 z 5 spotkań, ale ostatnie ligowe mecze rozgrywane były półtorej miesiąca temu. W okresie przygotowawczym przed drugą rundą rozgrywek wiele mogło się zmienić, a rozgrywki pucharowe również rządzą się swoimi prawami. Ze zgrupowań kadr narodowych z nowymi doświadczeniami wrócili również kluczowi zawodnicy Energa MKS-u, Maciej Pilitowski (udział w mistrzostwach świata) i Jan Hrdlicka (zgrupowanie kadry Czech).

Bilety na spotkanie 1/8 PGNiG Pucharu Polski oraz PGNiG Superligi z Azotami Puławy można kupować w biurze klubu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, w kasie hali Kalisz Arena bezpośrednio przed meczem oraz na portalu KupBilet.pl.