Wracamy do gry po przerwie. Na początek starcie z Zagłębiem Lubin.

3 лют. 2024 | Mecze

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz wracają do grania w ORLEN Superlidze po przerwie świąteczno-reprezentacyjnej. W ramach 18. serii spotkań kaliszanie zmierzą się we własnej hali z KGHM MKS Zagłębiem Lubin.

Po ponad półtora miesięcznej przerwie drużyny ORLEN Superligi wracają do gry. W ramach 18. serii spotkań w hali Kalisz Arena spotkają się gospodarze Energa MKS Kalisz i KGHM MKS Zagłębie Lubin.

Lubinianie pierwszą część sezonu zakończyli na 12. miejscu w tabeli gromadząc 15 punktów - 5 zwycięstw, w tym jedno po karnych oraz 12 porażek w tym jedna po karnych. Najlepszym strzelcem całej drużyny jest 25-letni Dawid Krysiak (59 bramek). Najwięcej podań otwierających drogę do bramki przeciwników zaliczył Jakub Moryń (100 asyst).

Energa MKS Kalisz po słabszej pierwszej części sezonu zaczęła stopniowo wspinać się po ligowej drabince. Ostatecznie po pierwszej części sezonu z 24 punktami zajmuje 6. miejsce – 8 zwycięstw, w tym jedno po karnych oraz 9 porażek, w tym jedno po karnych. Liderem strzelców w kaliskiej drużynie jest Matija Starcević (72 bramki). Najwięcej asyst zanotował wybrany najlepszym graczem grudnia Konrad Pilitowski (68 asyst).

W pierwszym starciu obu ekip górą byli lubinianie, którzy na własnym parkiecie pokonali Energa MKS Kalisz 31:27. Z dobrej strony pokazali się doświadczeni zawodnicy Zagłębia – bramkarz Marcin Schoodowski broniący na poziomie 39% oraz rozgrywający Paweł Krupa strzelec 7 bramek.

- Niezmiernie się cieszymy z powrotu na superligowe parkiety. Czekają nas ciężkie spotkania, ale chcemy rozpocząć rundę rewanżową zwycięstwem nad drużyną z Lubina. Mamy nadzieję, że kibice licznie zasiądą się na trybunach i poprowadzą nas do zwycięstwa – mówi rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Gracjan Wróbel.

W przerwie w szeregach kaliskiej drużyny doszło do zmian. Klub opuścił obrotowy Piotr Krępa, którzy przeniósł się do Górnika Zabrze. Jego miejsce zajął zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów Łukasz Kucharzyk.

- Ostatni czas był dla mnie dość zwariowany w związku z przeniesieniem się do nowego klubu, ale bardzo się cieszę, że jestem zawodnikiem Energa MKS-u Kalisz. Teraz czeka nas pierwsze ligowe granie w tym roku, bardzo ważne spotkanie z Zagłębiem. Czasu nie było wiele jednak wiem, ze jestem już w stanie pomoc zespołowi. Zrobimy wszystko żeby trzy punkty zostały w Kaliszu – mówi nowy obrotowy Energa MKS-u Kalisz Łukasz Kucharzyk.

Mecz 18. serii ORLEN Superligi pomiędzy Energa MKS-em Kalisz a KGHM MKS-em Zagłębiem Lubin odbędzie się 3 lutego o godz. 17.45 w hali Kalisz Arena. Transmisja na platformie Emocje.tv.

Bilety do nabycia w biurze klubu lub na stronie KupBilet.pl - http://tinyurl.com/2s3w6fh6