Wyrównany mecz z Zagłębiem

20 серп. 2017 |

Piąty sparing w trwającym okresie przygotowawczym rozegrali w sobotę szczypiorniści MKS-u. Podopieczni Pawła Ruska przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 25:28. Za swój występ zebrali jednak pozytywne recenzje. Z „miedziowymi” kaliska siódemka stoczyła równe zawody. Na początku prowadziła 5:3. Potem straciła pięć bramek z rzędu, ale nie pozwoliła rywalom uciec zbyt daleko. Do przerwy obie drużyny dzieliła różnica zaledwie jednej bramki (14:15). W drugiej połowie podopieczni grającego trenera Bartłomieja Jaszki utrzymali nieznaczną przewagę i ostatecznie zwyciężyli 28:25. Dla kaliszan był to wartościowy sparing. Udowodnili oni po raz kolejny, że największym ich atutem w Superlidze może być solidna defensywa.

Piąty sparing w trwającym okresie przygotowawczym rozegrali w sobotę szczypiorniści MKS-u. Podopieczni Pawła Ruska przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 25:28. Za swój występ zebrali jednak pozytywne recenzje.

Z „miedziowymi” kaliska siódemka stoczyła równe zawody. Na początku prowadziła 5:3. Potem straciła pięć bramek z rzędu, ale nie pozwoliła rywalom uciec zbyt daleko. Do przerwy obie drużyny dzieliła różnica zaledwie jednej bramki (14:15). W drugiej połowie podopieczni grającego trenera Bartłomieja Jaszki utrzymali nieznaczną przewagę i ostatecznie zwyciężyli 28:25. Dla kaliszan był to wartościowy sparing. Udowodnili oni po raz kolejny, że największym ich atutem w Superlidze może być solidna defensywa.

Kolejny sparing MKS rozegra w środę. Przeciwnikiem beniaminka będzie Nielba Wągrowiec.

***

Zagłębie Lubin – MKS Kalisz 28:25 (15:14)

MKS: Jarosz, Tatar, Zakreta – Grozdek 9, Kniaziew 4, Adamczak 3, Czerwiński 2, Drej 2, Galewski 2, Klopsteg 1, Krystkij 1, Misiejuk 1, Bałwas, Kobusiński, Kwiatkowski.