Zabieramy trzy punkty do Kalisza!

6 бер. 2021 |

Kolejny mecz przyniósł kolejną porcję ogromnych emocji. Pomimo trudnych warunków postawionych przez Piotrkowianina w drugiej połowie zabieramy do Kalisza kolejne trzy punkty.

Kolejny mecz przyniósł kolejną porcję ogromnych emocji. Pomimo trudnych warunków postawionych przez Piotrkowianina w drugiej połowie zabieramy do Kalisza kolejne trzy punkty.

Podobnie jak w domowym meczu z Wybrzeżem w poprzedniej kolejce bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz. Dobre przygotowanie, twarda obrona i skuteczna gra w ataku pozwoliła nam szybko zbudować przewagę. Wynik otworzył Robert Kamyszek, a w 15 minucie prowadziliśmy 11:3. Taki wynik wcale nie oznaczał końca emocji. Po pierwszym czasie dla trenera Bartosza Jureckiego gra gospodarzy zaczynała wyglądać nieco lepiej. Po trafieniach Stanisława Makowiejewa i kolejnym świetnie wykonanym karnym Kamila Adamskiego utrzymywaliśmy ośmiobramkową przewagę. Konsekwentna gra pozwoliła nam zejść na przerwę z wynikiem 14-8. 

Drugą połowę nasi rywale rozpoczęli z nową energią. Pierwszego gola w drugiej części rzucił Maciej Pilitowski, ale już w kolejnych akcjach bramki zdobywał Piotrkowianin. W ostatnich piętnastu minutach toczyła się niesamowita walka o trzy punkty. Gospodarze poprawili obronę i wyprowadzali skuteczne kontry, mimo to nasi zawodnicy kontrolowali wydarzenia na parkiecie utrzymując się na bezpiecznym prowadzeniu. W ataku w kluczowych fragmentach skuteczni byli Stanisław Makowiejew i Piotr Krępa, ale motorem napędowym zespołu był Mateusz Góralski zaliczając udany powrót do piotrkowskiej hali Relax (był zawodnikiem Piotrkowianina w latach 2014-17). Trzy punkty przywiezione z trudnego terenu pozwolą nam na spokojne utrzymanie piątego miejsca w tabeli PGNiG Superligi. 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:29 Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Maciej Pilitowski 5, Mateusz Góralski 5, Kacper Adamski 4, Piotr Krępa 4, Stanisław Makowiejew 3, Kamil Adamski 2, Robert Kamyszek 2, Marek Szpera 1, Mateusz Kus 1, Krzysztof Misiejuk, Michał Drej