Zaczynamy sezon 2023/24 ORLEN Superligi! Na początek wyjazd do Opola.

29 серп. 2023 |

Za zawodnikami Energa MKS-u Kalisz intensywny cykl przygotowań do startu sezonu 2023/24 ORLEN Superligi. W 1. serii spotkań, 30 sierpnia kaliscy szczypiorniści jadą walczyć o pierwsze punkty do Opola.

W letnim oknie transferowym zespół szczypiornistów Energa MKS-u Kalisz wzmocnili Bartosz Kowalczyk, Tomas Nejdl, Matija Starcević oraz Ognien Karlas. W trakcie przygotowań kaliszanie rozegrali serię sparingów wygrywając chociażby dwa starcia z MKS-em Zagłębiem Lubin oraz WKS-em Śląskiem Wrocław. Energa MKS Kalisz zajęła także 2. miejsce w silnie obsadzonym turnieju Szczypiorno Cup Kalisz Arena wygrywając z Zepter KPR Legionowo i Arged Rebud KPR Ostrowia oraz przegrywając z Azotami Puławy.

Drużyna przeszła ewolucję, która ma dać o wiele lepsze rezultaty niż w sezonie 2022/23 – Celem są play-offy – mówi prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła.

W pierwszej serii niebiesko-biało-czerwonych czeka wyjazd do Opola. Starcia z tamtejszą Gwardią zawsze były bardzo wyrównane, a po ubiegłym sezonie obie drużyny mają coś do udowodnienia sobie i swoim kibicom.

W ubiegłym sezonie w ramach 12. serii spotkań ORLEN Superligi to Gwardia Opole była lepsza na własnym parkiecie 27:24. Kaliszanie wzięli rewanż za to spotkanie wygrywając w hali Kalisz Arena w ramach 25. serii spotkań 24:23. Warto nadmienić, że oba zespoły spotkały się ze sobą w trakcie okresu przygotowawczego do startu sezonu 2023/24. W meczu sparingowym rozegranym 11 sierpnia w Stegu Arenie kaliszanie wygrali aż jedenastoma bramkami - 27:38.

- Chcemy dobrze otworzyć nowy sezon i pokazać na co nas stać już od pierwszej kolejki – deklaruje obrotowy Energa MKS-u Kalisz Piotr Krępa – W sparingu udało się wygrać z Gwardią Opole dużą ilością bramek, ale teraz nadchodzi mecz ligowy i nie możemy patrzeć na to co działo się w spraniach – dodaje.

Mecz zaplanowano na 30 sierpnia na godz. 18.00 . Transmisja spotkania na Emocje.tv.