Zapowiedz meczu z NMC Górnik Zabrze

17 вер. 2019 |

W ten weekend nie spotykamy się w Hali Arena. Naszych zawodników czeka wyjazdowy mecz na trudnym terenie w Zabrzu.

W ten weekend nie spotykamy się w Hali Arena. Naszych zawodników czeka wyjazdowy mecz na trudnym terenie w Zabrzu.

Górnik to 5 drużyna zeszłego sezonu, chociaż sezon zasadniczy zakończyli na 3 pozycji. Zespół wymieniany jest w gronie czołowych klubów Superligi, często zaraz za drużynami z Kielc i Płocka. Potencjał sportowy i ambitne plany prezesa Bogdana Kmiecika rozmijały się jednak w ostatnich latach z wynikami. W dwóch ostatnich sezonach drużyna prowadzona przez czeskiego szkoleniowca Rastislava Trtika prezentowała się świetnie w sezonie zasadniczym (np. w trakcie poprzedniej kampanii pokonując Wisłę w Płocku), żeby w play-offach odpadać już w ćwierćfinale, najpierw z Gwardią Opole, ostatnio z MMTS-em Kwidzyn.
Ten stan rzeczy ma zmienić nowy trener – Marcin Lijewski. Sprowadzony z Gdańska szkoleniowiec miał dostać wolną rękę w budowaniu drużyny, czego efektem był między innymi wcześniejszy transfer Adriana Kondratiuka, czołowego rozgrywającego Wybrzeża. Najlepszy strzelec zeszłego sezonu PGNiG Superligi od początku jest dużym wzmocnieniem drużyny z Zabrza, tak samo jak poszerzona ławka rezerwowych. Po stronie strat na pewno trzeba zapisać odejście Mateusza Korneckiego do Kielc. Zabrzanie nowy sezon rozpoczęli nieźle, chociaż nie idealnie. Przegrali tylko z Vive a w dobrym stylu, 37:31 pokonali Gwardię Opole. Z drugiej strony w pierwszej serii, która też lubi rządzić się swoimi prawami, długo opór stawiał im beniaminek z Tarnowa, którego u siebie pokonali 23:22 po stopniowym traceniu prowadzenia w drugiej połowie.

Na pewno będzie ciężko wywalczyć punkty, chociaż w ostatnich sezonach rozgrywaliśmy też całkiem niezłe mecze z drużyną z Górnego Śląska:
17 października 2018 zremisowaliśmy w Hali Arena 26:26, a 26 stycznia 2019 wygraliśmy u siebie 27:25 awansując do półfinału Pucharu Polski. Dodatkowo, chociaż trzeba brać poprawkę na to, że był to tylko mecz sparingowy, nieźle zaprezentowaliśmy się w pojedynku z Zabrzem w finale Szczypiorno Cup. Ciekawostką jest, że ostatni medal Mistrzostw Polski zabrzanie zdobyli pod wodzą… Patrika Liljestranda. Na pewno porażka z Pogonią trochę skomplikowała naszą pozycję w tabeli przed meczami z czołówką ligi, ale liczymy na dobry występ naszych zawodników w najbliższą sobotę.

NMC Górnik Zabrze  https://pgnig-superliga.pl/club/gornik-zabrze/

Przybyli:

Marcin Lijewski, trener – Wybrzeże Gdańsk

Jakub Skrzyniarz, bramkarz – MKS Zagłębie Lubin

Krystian Bondzior, prawoskrzydłowy – MKS Zagłębie Lubin

Patryk Gregułowski, lewy rozgrywający – Siódemka Miedź Legnica

Adrian Kondratiuk, środkowy rozgrywający – Wybrzeże Gdańsk

Krzysztof Łyżwa, rozgrywający – KS Azoty Puławy

Bartłomiej Bis, obrotowy- PGE Vive Kielce

Odeszli:

Rastislav Trtik, trener

Mateusz Kornecki, bramkarz – PGE Vive Kielce

Jurij Gromyko, obrotowy – Banik Karwina (Czechy)

Wiktor Kubała, prawoskrzydłowy