Zbiórka na rzecz matek i dzieci z Ukrainy

3 бер. 2022 |

Miejski Klub Sportowy Kalisz dołączył do akcji zbierania darów dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną na Ukrainie, które znalazły schronienie w kampusie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Miejski Klub Sportowy Kalisz dołączył do akcji zbierania darów dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną na Ukrainie, które znalazły schronienie w kampusie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Z inicjatywy gen. dr. Marcina Strzelca, rektora SWWS, prowadzona jest zbiórka darów dla obecnie przebywających w kampusie, zapasy są również regularnie dostarczane do najpotrzebniejszych miejsc przy granicy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kalisza chętnych pomóc ludziom z Ukrainy, którzy przybywają do naszego kraju. Akcja od 5 dni jest organizowana z inicjatywy gen. dr. Marcina Strzelca, rektora Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Trzy transporty żywności, środków higieny i ubrań już zostały dostarczone do najpotrzebniejszych miejsc przy granicy. Otrzymane dary będą na bieżąco segregowane i przekazywane do stałych punktów zorganizowanych przy granicy z Ukrainą oraz do osób już przebywających w kampusie SWWS. – powiedział o akcji Błażej Wojtyła, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz.

Dary można dostarczać do siedziby Miejskiego Klubu Sportowego, przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24 (budynek po dawnym Hotelu Arena) w godzinach 9:00 – 19:00.

Do najpotrzebniejszych artykułów należą:
– artykuły spożywcze typu: konserwy, długoterminowa żywność, ciastka, chrupki i słodycze dla dzieci, soczki, deserki dla dzieci
– kawa, herbata
– leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci i dorosłych
– pasty, szczoteczki do zębów
– szampony, odżywki do włosów
– żele do kąpieli dla dzieci i dorosłych
– kremy do twarzy dla dzieci i dorosłych
– gąbki do mycia
– podpaski, tampony i wkładki
– antyperspiranty i dezodorantu
– szczotki do włosów i grzebienie (nowe)
– piżamy dla dzieci i dorosłych (nowe lub w idealnym stanie czyste, dla dzieci każdy rozmiar)
– ładowarki do telefonów różne wejściówki
– papier toaletowy suchy
– ręczniki kąpielowe (czyste)
– rajstopy rozmiar 2, 3, 4
– bielizna damska S,M,L i dziecięca (nowe, w każdym rozmiarze)