Znów zagramy dla Julki

19 трав. 2017 |

Pamiętacie charytatywną zbiórkę dla chorej na serce 6-letniej Julki? W najbliższą sobotę, podczas meczu naszych szczypiornistów, będzie powtórka. Znów na licytację trafi koszulka z podpisami całego teamu Bartka Jaszki. 29 kwietnia, podczas meczu naszych szczypiornistów z  Olimpem Grodków po raz pierwszy zorganizowana została charytatywną zbiórkę dla 6-letniej Julki z Kalisza, podopiecznej Fundacji Bread of life, cierpiącej na kardiomiopatię rozstrzeniowo-gąbczastą, niezwykle rzadką chorobę niszczącą strukturę mięśnia sercowego, dla której ratunkiem jest tylko przeszczep. Efekt kwietniowej, meczowej zbiórki był fantastyczny! Do puszek wolontariuszy trafiło 2 931,53 zł., a znaczną część tej kwoty stanowił dochód z licytacji. Koszulka MKS-u z podpisami wszystkich zawodników sprzedana została za kwotę 400 zł, a ozdobiona autografami piłka za 270 zł. Na tym jednak nie koniec, bo  okazuje się, że nabywca koszulki postanowił przekazać ją na kolejną licytację. A zatem najbliższy mecz – ostatni w sezonie, którym kaliski zespół chce przypieczętować awans do Superligi, znów będzie okazją do wejścia w posiadanie pamiątkowej koszulki z autografami Bartka Jaszki i całego teamu MKS-u, a przy okazji wsparcia szczytnego celu. Mało tego, na licytację trafi też koszulka meczowa samego mistrza Jaszki, oczywiście z autografem.

Pamiętacie charytatywną zbiórkę dla chorej na serce 6-letniej Julki? W najbliższą sobotę, podczas meczu naszych szczypiornistów, będzie powtórka. Znów na licytację trafi koszulka z podpisami całego teamu Bartka Jaszki.

29 kwietnia, podczas meczu naszych szczypiornistów z  Olimpem Grodków po raz pierwszy zorganizowana została charytatywną zbiórkę dla 6-letniej Julki z Kalisza, podopiecznej Fundacji Bread of life, cierpiącej na kardiomiopatię rozstrzeniowo-gąbczastą, niezwykle rzadką chorobę niszczącą strukturę mięśnia sercowego, dla której ratunkiem jest tylko przeszczep. Efekt kwietniowej, meczowej zbiórki był fantastyczny! Do puszek wolontariuszy trafiło 2 931,53 zł., a znaczną część tej kwoty stanowił dochód z licytacji. Koszulka MKS-u z podpisami wszystkich zawodników sprzedana została za kwotę 400 zł, a ozdobiona autografami piłka za 270 zł. Na tym jednak nie koniec, bo  okazuje się, że nabywca koszulki postanowił przekazać ją na kolejną licytację. A zatem najbliższy mecz – ostatni w sezonie, którym kaliski zespół chce przypieczętować awans do Superligi, znów będzie okazją do wejścia w posiadanie pamiątkowej koszulki z autografami Bartka Jaszki i całego teamu MKS-u, a przy okazji wsparcia szczytnego celu. Mało tego, na licytację trafi też koszulka meczowa samego mistrza Jaszki, oczywiście z autografem.

Początek spotkania z ASPR Zawadzkie o godz. 18.00, w hali Kalisz Arena. Emocje gwarantowane!

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara