"Monolit" - serial o reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

4 sty 2023 |

Zobacz prawdziwą twarz drużyny, która za chwilę porwie całą Polskę. „Monolit” to serial pokazujący kulisy życia reprezentacji piłkarzy ręcznych: radość, szczęście i ból. Kamera przez cały rok towarzyszyła im w przygotowaniach do największej imprezy w dziejach polskiego szczypiorniaka. Premiera 6 stycznia o 21:40 w TVP Sport.

Piłkarze ręczni przez wiele lat byli drużyną, która tworzyła mity. Dziś Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk doczekali się następców. Podopieczny Patryka Rombla mistrzostwami świata mogą napisać własną legendę. Turniej, który organizują wspólnie Polska oraz Szwecja, to nie tylko szansa, żeby nawiązać do wyników osiąganych przez drużynę Bogdana Wenty, ale także ścieżka prowadząca do kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Kamery towarzyszyły reprezentantom Polski w drodze do turnieju, który dla wielu z nich może być najważniejszym w życiu i przedefiniować kariery. Zaglądamy za kulisy meczów, treningów, żmudnych przygotowań. To sceny często nieprzyjemne, czasem drastyczne, ale zawsze prawdziwe.

Zobaczycie dzięki nim piłkarzy ręcznych oczami lekarzy, kibiców, ale także najbliższych. Twórcy byli z zawodnikami w sali operacyjnej, rodzinnym domu, pokoju rehabilitacji oraz szatni. Projekt przygotowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), komitet organizacyjny mistrzostw świata oraz Awake Studio to wydarzenie, jakiego w polskim szczypiorniaku jeszcze nie było. Mamy dla was historią życia rozpisaną na sześć odcinków, której epilogiem - a może nowym otwarciem - będzie turniej.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia. Gospodarzami turnieju w Polsce będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk. Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED, Grupa Wirtualna Polska oraz Eventim. Więcej na handball23.com.

Premiera serialu „Monolit” 6 stycznia o godzinie 21:40 w TVP Sport. Drugi odcinek 7 stycznia o 21:30, trzeci - 11 stycznia o 18:15, tuż przed meczem otwarcia mistrzostw świata Polska - Francja, a czwarty - prawdopodobnie 20 stycznia przed spotkaniem naszej reprezentacji w fazie głównej. Wszystkie odcinki - dwa z nich ukażą się już po zakończeniu turnieju - będą dostępne także na kanałach MŚ 2023 i Handball Polska.