2. miejsce na turnieju w Ostrowie

22 sty 2024 |

W weekend 20-21 stycznia kaliscy szczypiorniści wzięli udział w III Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Energa MKS Kalisz ostatecznie zajęła 2. miejsce.

Aktualnie trwa przerwa reprezentacyjna w ORLEN Superlidze, dlatego drużyny starają się wykorzystać ten czas na zbudowanie formy przed decydującymi spotkaniami. Kaliszanie już w tym roku rozegrali dwa mecze kontrolne z reprezentacją Polski B oraz mecz II rundy ORLEN Pucharu Polski. W ostatni weekend Energa MKS Kalisz wzięła udział w III Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Oprócz Gospodarzy – Arged Rebud KPR Ostrovii i kaliszan udział wzięły drużyny KGHM Chrobrego Głogów i czeskie HC Zubri.

W sobotę rozegrane zostały półfinały. W pierwszym meczu gospodarze podejmowali HC Zubri. Arged Rebud KPR Ostrovia wygrała 39:36. W drugim spotkaniu kaliszanie zmierzyli się z Chrobrym. Szczypiorniści znad Prosny bardzo dobrze zaczęli to spotkanie stopniowo powiększając prowadzenie, które do przerwy wynosiło 18:12. W drugiej części spotkania 4. drużyna ubiegłego sezonu ORLEN Superligi wrzuciła drugi bieg. Mecz bardzo się wyrównał, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali kaliszanie, którzy wygrali ostatecznie 29:28. Oznaczało to, że w finale zmierzą się dwie drużyny z Wielkopolski.

Zmotywowani porażką z meczu ORLEN Superligi ostrowianie, bardzo chcieli zmazać plamę przed własną publicznością. Dzięki bardzo dobrej postawie Dawida Balcerka w bramce do przerwy prowadzili 18:13. Druga połowa była bardziej wyrównana. Kaliszanom udało się odrobić dwie bramki straty, a mecz zakończył się wynikiem 31:28.

Najlepszym bramkarzem całego turnieju został wybrany zawodnik Energa MKS-u Kalisz Krzysztof Szczecina.