Pracowite 3 tygodnie Jana Hrdlicki

16 sty 2023 |

Przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi wcale nie musi oznaczać przerwy od piłki ręcznej. Z pewnością nie było tak w przypadku naszego bramkarza, Jana Hrdlicki, który wziął udział w trzytygodniowym zgrupowaniu Kadry Narodowej Czech prowadzonej przez trenera Xaviego Sabate.

Kadra naszych południowych sąsiadów od lutego prowadzona przez trenera pracującego również z Orlen Wisłą Płock, Xaviego Sabate, nie zakwalifikowała się na trwające aktualnie Mistrzostwa Świata 2023 w Polsce i Szwecji. W ramach przygotowań do zbliżających się powoli eliminacji do Mistrzostw Europy zorganizowano trzytygodniowy okres przygotowawczy, w którym brał udział również bramkarz naszego klubu.

Czesi rozegrali w tym czasie 6 meczów sparingowych. Rozpoczęli od dwumeczu w Rydze, gdzie jeszcze w grudniu zremisowali pierwszy mecz i pokonali łotyszy w rewanżu. Na początku stycznia skorzystali z zaproszenia francuskiej federacji na turniej kadr przygotowujących się do światowego czempionatu. Tam okazali się wartościowym sparingpartnerem dla solidnych kadr liczących na awans do najlepszej ósemki turnieju rozgrywając dwa wyrównane mecze. W pierwszym nieznacznie przegrali z Egiptem, a kilka dni później pokonali Holendrów. Na zakończenie zgrupowania Czesi zainaugurowali reprezentacyjny sezon domowy podejmując Słowaków. Nie byli gościnni dla swoich sąsiadów pokonując ich dwukrotnie sześcioma bramkami. 

We wszystkich spotkaniach duet bramkarzy tworzyli Jan Hrdlicka i bramkarz norweskiego Elverum Handball Simon Mizera. W najbliższych dniach Janek dołączy do naszego zespołu przygotowującego się do drugiej rundy rozgrywek PGNiG Superligi. 

 

Mecze reprezentacji Czech w trakcie zgrupowania na przełomie roku

 

28 grudnia: Czechy - Łotwa 24:24 (15:9)

29 grudnia: Czechy - Łotwa 34:24 (21:12)

4 stycznia: Czechy - Egipt 30:33 (13:20)

7 stycznia: Czechy - Holandia 33:30 (17:12)

14 stycznia: Czechy - Słowacja 33:27 (17:14)

15 stycznia: Czechy - Słowacja 29:23 (16:11)