Drugi triumf! MKS lepszy od „Meblarzy”

30 wrz 2017 |

Nasi szczypiorniści wygrali drugi mecz w rozgrywkach PGNiG Superligi! W sobotę w Arenie ograli ekipę Mebli Wójcik Elbląg 25:21. Początkowo ton grze nadawali przyjezdni, którzy po niespełna kwadransie odjechali na 7:3, ale kaliszanie rozkręcali się z minuty na minutę. Na prowadzenie wyszli w 23. minucie po serii czterech trafień z rzędu (10:9). Potem na moment je stracili, by tuż przed półmetkiem ponownie być w nieco lepszej od rywali sytuacji. W drugiej połowie MKS powiększył przewagę do czterech trafień i starał się kontrolować mecz. Czynił to z powodzeniem, bo od 42. minuty dystans dzielący go od przeciwnika nie schodził poniżej trzech bramek. Skończyło się na czterech (25:21).

Nasi szczypiorniści wygrali drugi mecz w rozgrywkach PGNiG Superligi! W sobotę w Arenie ograli ekipę Mebli Wójcik Elbląg 25:21.

Początkowo ton grze nadawali przyjezdni, którzy po niespełna kwadransie odjechali na 7:3, ale kaliszanie rozkręcali się z minuty na minutę. Na prowadzenie wyszli w 23. minucie po serii czterech trafień z rzędu (10:9). Potem na moment je stracili, by tuż przed półmetkiem ponownie być w nieco lepszej od rywali sytuacji. W drugiej połowie MKS powiększył przewagę do czterech trafień i starał się kontrolować mecz. Czynił to z powodzeniem, bo od 42. minuty dystans dzielący go od przeciwnika nie schodził poniżej trzech bramek. Skończyło się na czterech (25:21).

Najwięcej bramek dla MKS-u rzucił Kirył Kniaziew – osiem. Po meczu przyjezdni gratulowali kaliszanom nie tylko wygranej, ale też świetnej atmosfery, o którą jak zwykle zadbała kaliska publiczność. Na trybunach Areny znów zasiadło ponad 2 tysiące kibiców. Dziękujemy za obecność!

***

MKS Kalisz – Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12)

MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 8, Galewski 5, Bałwas 3, Klopsteg 3, Paweł Adamczak 2, Bożek 2, Drej 1, Krytski 1, Kobusiński, Kwiatkowski, Misiejuk