Gracjan Wróbel zagrał w Biało-Czerwonych barwach na turnieju w Szwecji

7 lis 2023 | Różne

Reprezentacja Polski B pod wodzą trenera Zygmunta Kamysa wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Szwecji. Biało-Czerwoni zmierzyli się kolejno z gospodarzami (24:30) oraz Norwegami (27:34). W turnieju wziął udział rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Gracjan Wróbel.

Kadra B wyleciała do Szwecji, by Eskilstunie zagrać sparingowo z gospodarzami oraz gośćmi z Norwegii. Rywalizacja trwała dla Biało-Czerwonych od piątku do soboty (od 3 do 4 listopada). W zespole znalazł się wyróżniający na parkietach ORLEN Superligi rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Gracjan Wróbel. Pomimo dwóch porażek kaliski zawodnik pokazał się z dobrej strony zdobywając łącznie 7 bramek.

- Bardzo się cieszę, że mogłem wystąpić z orzełkiem na piersi. Wyjazd do Szwecji wiele mnie nauczył. To dla mnie bardzo ważne doświadczenie i wierzę, że z każdym kolejnym rozegranym meczem będę stawał się coraz lepszym zawodnikiem – mówi Gracjan Wróbel.

Rozgrywający wrócił już do Kalisza, gdzie razem z kolegami z drużyny przygotowuje się do starcia z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Mecz zostanie rozegrany 11 listopada o godz. 16.00 w hali Kalisz Arena.

Wyniki reprezentacji Polski B w Eskilstunie:

Szwecja B – Polska B 30:24 (14:11)

Polska: Ligarzewski, Ałaj – Szyszko 6, Kaczor 1, Grabowski 2, Urbaniak 1, Jankowski 4, Kosznik, Powarzyński, Stempin, Zarzycki 1, Adamczyk, Gogola 1, Wróbel 4, Będzikowski 2, Zimny, Pieczonka 2

Norwegia B – Polska B 34:27 (14:15)

Polska: Ligarzewski 1, Ałaj – Szyszko 1, Kaczor 2, Grabowski 1, Urbaniak 5, Jankowski 4, Kosznik 2, Powarzyński, Stempin 1, Zarzycki, Adamczyk 2, Gogola 4, Wróbel 3, Będzikowski, Zimny, Pieczonka 1