Grudzień pod znakiem powołań do kadry

6 gru 2022 |

Nasz środkowy rozgrywający, Maciej Pilitowski, w dniach 12.12.2022 r. - 22.12.2022 r. będzie przebywał na zgrupowaniu szkoleniowym reprezentacji Polski bezpośrednio przed Mistrzostwami Świata, które już w styczniu odbędą się w Polsce i Szwecji.

Zgrupowanie w Szczyrku będzie  jednym z końcowych elementów okresu przygotowawczego kadry prowadzonej przez trenera Patryka Rombla przed styczniowym czempionatem. Trzymamy kciuki za dobrą formę Macieja i wywalczenie miejsca w kadrze na turniej. Dla naszego środkowego rozgrywającego byłby to czwarty występ na imprezie takiej rangi po Mistrzostwach Świata 2021 oraz Mistrzostwach Europy 2020 i 2022. Reprezentacja Polski będzie rywalizowała w grupie B razem z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską, a rozgrywki rozpocznie 11 stycznia meczem z aktualnymi mistrzami olimpijskimi - francuzami. Wszystkie mecze fazy grupowej nasza reprezentacja zagra w katowickim Spodku.

Turniej potrwa od 11 do 29 stycznia, a mecze zostaną rozegrane w czterech polskich (Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk) i trzech szwedzkich (Sztokholm, Goeteborg i Malmoe) miastach. To jednak nie jedyne grudniowe powołanie. Na zgrupowaniu kadry B pojawi się Gracjan Wróbel, a szansę na udział ma również znajdujący się na liście rezerwowej Jędrzej Zieniewicz. Z kolei powołanie do Młodzieżowej Kadry Narodowej kolejny raz otrzymał Wiktor Karpiński.