Grupa Azoty Unia Tarnów kolejnym rywalem Energa MKS-u Kalisz

23 paź 2023 | Mecze

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz w poniedziałek, 23 października w ramach 10. serii ORLEN Superligi w Arenie Jaskółka zmierzą się z gospodarzami Grupą Azoty Unią Tarnów. Spotkanie będzie transmitowane na kanale Polsat Sport Extra.

Tarnowianie w dotychczasowych dziewięciu spotkaniach (cztery wygrali, pięć przegrali w tym jeden po karnych) wywalczyli 13 punktów. Na własnym terenie są bardzo niebezpieczni – z dotychczasowych czterech meczów dwa wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali. Do meczu z MKS-em przystępują po bardzo ważnej wyjazdowej wygranej z Energa Wybrzeżem Gdańsk (36:38). Liderem zespołu w ofensywie jest najlepszy zawodnik 9. serii spotkań Dzmitry Smolikau (42 brami i 55 asyst). Pomaga mu doświadczony 37-letni Paweł Podsiadło (41 bramek i 37 asyst). W bramce króluje natomiast Patryk Małecki, który w tym sezonie broni na poziomie 32 proc.

Kaliszanie po początkowych problemach weszli na właściwe tory. Do zespołu dołączyli młodzi zawodnicy 21-letni skrzydłowy Dawid Molski oraz 20-letni rozgrywający Jan Antolak. W ubiegłej serii spotkań Energa MKS Kalisz sensacyjnie pokonała na własnym parkiecie brązowego medalistę ORLEN Superligi Górnika Zabrze (32:27). MVP tego meczu został wybrany bramkarz gospodarzy Krzysztof Szczecina, który swoimi interwencjami zatrzymał takich zawodników jak Taras Minotskyi, Rennosuke Tokuda czy Damian Przytuła i znacznie przyczynił się do efektownego zwycięstwa.

Spotkania pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a Energa MKS-em Kalisz w ubiegłym sezonie były bardzo wyrównane. Oba zakończyły się seriami rzutów karnych. 7 października 2022 roku w ramach 6. serii spotkań w Kaliszu w regulaminowym czasie był remis 20:20, a w karnych lepsi okazali się gospodarze (7:6). W rewanżu w Tarnowie znów po 60 minutach był remis – tym razem 28:28 – i znów lepsi okazali się kaliszanie wygrywając pojedynek nerwów 5:6.

- Do Tarnowa jedziemy z dobrym nastawieniem. W ostatniej serii wygraliśmy bardzo trudny mecz przed własnymi kibicami i liczymy na podtrzymanie tej zwycięskiej serii. Wiemy, ze czeka nas ciężki pojedynek, bo Tarnów w tym sezonie gra bardzo dobrze – mówi bramkarz Energa MKS-u Kalisz Krzysztof Szczecina – Moje ostatnie cztery spotkania z Grupą Azoty Unią Tarnów kończyły się wygranymi po karnych, czy będzie piąty raz? Wolałbym abyśmy zdobyli trzy punkty w regulaminowym czasie – dodaje.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym w poniedziałek, 23 października. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00. Transmisja tego meczu odbędzie się na kanale Polsat Sport Extra.