Karty odkryte. Oto kadra szczypiornistów na nowy sezon!

23 cze 2017 |

18 szczypiornistów liczy kadra MKS-u Kalisz na sezon 2017/2018. W zespole jest siedmiu nowych graczy. Poprowadzą go Paweł Rusek i debiutujący w roli grającego asystenta Łukasz Kobusiński. Mając aspiracje związane z występami w PGNiG Superlidze wzmocnienia drużyny były konieczne. Działacze MKS-u stanęli na wysokości zadania i wspólnie ze sztabem szkoleniowym zbudowali bardzo ciekawy skład. Oprócz wspomnianego Zbigniewa Kwiatkowskiego do kadry dołączyli bramkarze Edin Tatar i Łukasz Zakreta, rozgrywający Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew i Paweł Adamczak oraz obrotowy Dzianis Krytski. Kaliską siódemkę poprowadzi, jako pierwszy trener, Paweł Rusek, a asystować mu będzie Łukasz Kobusiński. – Jest to ekipa zbudowana na miarę możliwości, ale też taka, która będzie mogła stworzyć niejedno fajne widowisko. Czas pokaże, jak sobie poradzi, to jest sport, na który składa się wiele czynników. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zespół będzie przygotowany bardzo dobrze, a w każdym spotkaniu będzie waleczny i nieustępliwy – przekonuje trener Paweł Rusek.

18 szczypiornistów liczy kadra MKS-u Kalisz na sezon 2017/2018. W zespole jest siedmiu nowych graczy. Poprowadzą go Paweł Rusek i debiutujący w roli grającego asystenta Łukasz Kobusiński.

Mając aspiracje związane z występami w PGNiG Superlidze wzmocnienia drużyny były konieczne. Działacze MKS-u stanęli na wysokości zadania i wspólnie ze sztabem szkoleniowym zbudowali bardzo ciekawy skład. Oprócz wspomnianego Zbigniewa Kwiatkowskiego do kadry dołączyli bramkarze Edin Tatar i Łukasz Zakreta, rozgrywający Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew i Paweł Adamczak oraz obrotowy Dzianis Krytski. Kaliską siódemkę poprowadzi, jako pierwszy trener, Paweł Rusek, a asystować mu będzie Łukasz Kobusiński. – Jest to ekipa zbudowana na miarę możliwości, ale też taka, która będzie mogła stworzyć niejedno fajne widowisko. Czas pokaże, jak sobie poradzi, to jest sport, na który składa się wiele czynników. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zespół będzie przygotowany bardzo dobrze, a w każdym spotkaniu będzie waleczny i nieustępliwy – przekonuje trener Paweł Rusek.

Z ekipy, która zdobyła w zeszłym sezonie mistrzostwo grupy B pierwszej ligi, odeszło ośmiu zawodników. To Bartłomiej Jaszka, Maciej Adamczyk, Michał Marciniak, Kamil Mosiołek, Krzysztof Książek, Grzegorz Gomółka, Paweł Piosik i Łukasz Sieg. Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się 23 lipca. Kaliszanie trenować będą na własnych obiektach.

***

Kadra MKS Kalisz na sezon 2017/2018
Bramkarze: Filip Jarosz, Łukasz Zakreta, Edin Tatar
Rozgrywający: Paweł Adamczak, Kamil Adamski, Dariusz Rosiek, Arkadiusz Galewski, Artur Bożek, Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew
Skrzydłowi: Michał Bałwas, Michał Czerwiński, Michał Drej, Artur Klopsteg
Obrotowi: Zbigniew Kwiatkowski, Krzysztof Misiejuk, Dzianis Krytski, Łukasz Kobusiński