Konrad Pilitowski z tytułem Gracza Grudnia w ORLEN Superlidze!

2 sty 2024 | Różne

Rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Konrad Pilitowski głosami kibiców został wybrany Graczem Grudnia w ORLEN Superlidze! Partnerem głosowania jest Balticus Polska.

Konrad Pilitowski otrzymał nominację od redakcji Interii Sport - W tym sezonie jeszcze nie trafił do najlepszej „siódemki” serii, bo zwykle któryś z rozgrywających zaliczał bardziej spektakularny, pojedynczy występ. Młodszy brat Macieja odgrywa jednak bardzo ważną rolę w układance Rafała Kuptela w Kaliszu. Bez niego nie byłoby trzech grudniowych zwycięstw, w tym z bezpośrednimi rywalami w tabeli: Corotop Gwardią Opole i MMTS-em Kwidzyn. Energa MKS spędzi przerwę w rozgrywkach na szóstym miejscu. 23-letni środkowy miał trudne zadanie, bo praktycznie nie miał zmiennika w ataku, bo jego brat leczy kontuzje, a Bartosz Kowalczyk zmagał się z mniejszym urazem. Z obowiązków wywiązywał się bez zarzutu. W tym miesiącu zanotował aż 28 asyst – czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Oprócz Konrada nominowanych zostało dwóch zawodników ORLEN Wisły Płock: Marcel Jastrzębski i Miha Zarabec.

Kaliski rozgrywający otrzymał ponad tysiąc głosów i został wybrany Graczem Grudnia! Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany ORLEN Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Sponsorem tytularnym Energa MKS-u Kalisz jest Energa Grupa ORLEN.