Młodzieżowy reprezentant Polski zagra w Energa MKS-ie Kalisz!

14 maj 2024 | Transfery

19-letni Jacek Fajfer, młodzieżowy reprezentant Polski od sezonu 2024/25 będzie prezentował barwy Energa MKS-u Kalisz.

Jacek Fajfer urodził się 16 lutego 2005 roku. Przygodę ze sportem zaczynał… od jazdy na żużlu. Ten sport uprawił do 13 roku życia. W 8 klasie szkoły podstawowej zdecydował się na wybór piłki ręcznej. Rozgrywający w kategorii młodzika przez dwa lata reprezentował Idmar Jedynka Mosina. Następnie udał się do liceum SMS ZPRP w Kielcach i tam spędził ostatnie 4 lata występując kolejno w 2. lidze, 1. lidze oraz w kończącym się sezonie w Lidze Centralnej, gdzie w 27 spotkaniach rzucił 100 bramek. Jacek był powoływany do juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski. Od sezonu 2024/25 będzie reprezentował barwy Energa MKS-u Kalisz.

- Bardzo się cieszę, że przechodzę do klubu z Kalisza i będę mógł występować w ORLEN Superlidze. Sprawdzanie swoich umiejętności przeciwko najlepszym zespołom w Polsce i doskonałym zawodnikom daje kopa do dalszej pracy. Chciałbym w najbliższych sezonach podnosić swoje umiejętności, z meczu na mecz stawać się coraz lepszym zawodnikiem i razem z drużyną zająć jak najwyższe miejsce w tabeli – mówi nowy rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Jacek Fajfer - Bardzo liczę na współpracę z trenerem Rafałem Kuptelem, to świetny szkoleniowiec i mam nadzieję, że pod jego okiem mój rozwój pójdzie w dobrym kierunku, a od starszych i bardziej doświadczonych kolegów wiele się nauczę – dodaje.

Sprowadzenie nowego rozgrywającego było możliwe dzięki wsparciu sponsora tytularnego naszego klubu - Energa Grupa ORLEN.