Mistrzostwa Świata w Polsce i Szwecji startują już w środę!

9 sty 2023 |

Drużyny Francji, Arabii Saudyjskiej i Słowenii będą rywalami Polski w grupie B rundy wstępnej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Trzydzieści dwa najlepsze zespoły powalczą o tytuł mistrza świata w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Polacy turniej rozpoczną od występów na Śląsku, w Katowicach. Tamtejszy Spodek ugości aż dwadzieścia jeden spotkań mistrzostw świata. Właśnie tam odbędzie się ceremonia i mecz otwarcia (11 stycznia). W meczu otwarcia Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją.

Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, mecze rundy głównej rozegra w Małopolsce, w Krakowie. Polacy mogą zmierzyć się tam z trzema najlepszymi drużynami grupy A, w której rywalizować będą Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran. Kraków – podobnie, jak Katowice – ugości dwadzieścia jeden spotkań turnieju.

Dwa ćwierćfinały oraz półfinał zorganizuje ERGO ARENA w Gdańsku. – Wybierając gospodarzy postawiliśmy na miejsca dające gwarancję dopingu i pełnych trybun. Podpisaliśmy umowy z miastami i regionami, których władze chętnie wspierają sport. Mistrzostwa świata to najważniejszy moment w dziejach polskiej piłki ręcznej – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański.

Z kolei areną zmagań o Puchar Prezydenta będzie Płock. Szesnaście spotkań rozegrają tam drużyny, które nie przebrną przez fazę wstępną turnieju. Stawką rywalizacji będzie puchar, który zwycięzcom wręczy szef Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa.

Sprzedaż biletów na turniej wystartowała w połowie marca. Organizatorzy – we współpracy z firmą Eventim – przygotowali ceny biletów dla każdego kibica. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.  Transmisję wszystkich spotkań naszej kadry przeprowadzi TVP Sport.

Terminarz Meczów Polaków

Polska - Francja (11 stycznia, g. 21:00) 

Polska - Słowenia (14 stycznia, g. 20:30)

Polska - Arabia Saudyjska (16 stycznia, g. 20:30)

Jak Mistrzostwa Świata 2023 typują nasi zawodnicy?

 

Mateusz Kus

1 msc. Dania
2 msc. Francja
3 msc. Hiszpania

MVP: Jim Gottfridsson (Szwecja)
Na jakiej fazie turniej zakończy Reprezentacja Polski? Druga faza grupowa

Polska - Francja: przegrana
Polska - Słowenia: remis
Polska - Arabia Saudyjska: wygrana

Mateusz Góralski
1. Dania
2. Francja
3. Hiszpania

MVP: Mathias Gidsel (Dania)

Na jakiej fazie turniej zakończy Reprezentacja Polski? Druga faza grupowa

Polska - Francja: przegrana
Polska - Słowenia: remis
Polska - Arabia Saudyjska: wygrana

Piotr Krępa
1. Dania
2. Hiszpania
3. Polska

MVP: Maciej Pilitowski (Polska)

Na jakiej fazie turniej zakończy Reprezentacja Polski? Brązowy medal

Polska - Francja: przegrana
Polska - Słowenia: wygrana
Polska - Arabia Saudyjska: wygrana