Mistrzowie Polski wygrywają w Kaliszu

26 lut 2022 |

Podjęliśmy walkę z Łomżą Vive Kielce we własnej hali, chociaż ostatecznie wygrali Mistrzowie Polski. W 20. minucie na tablicy wyników był remis, a w drugiej części potrafiliśmy zmniejszać dystans do dwóch bramek, ale ostatecznie wynik kontrolowali kielczanie wygrywając sześcioma trafieniami.

Podjęliśmy walkę z Łomżą Vive Kielce we własnej hali, chociaż ostatecznie wygrali Mistrzowie Polski. W 20. minucie na tablicy wyników był remis, a w drugiej części potrafiliśmy zmniejszać dystans do dwóch bramek, ale ostatecznie wynik kontrolowali kielczanie wygrywając sześcioma trafieniami.

Środkowy rozgrywający Konrad Pilitowski (Energa MKS Kalisz) w meczu z Łomżą Vive Kielce / fot. Michał Rabiega

Pojedynki z kieleckim zespołem od naszego debiutu w PGNiG Superlidze były w Kaliszu świętem piłki ręcznej, z wyłączeniem ubiegłorocznego meczu, na którym ze względu na obostrzenia nie mogli pojawić się kibice. 26 lutego tradycja wróciła, a halę Kalisz Arena znajdującą się w sąsiedztwie miejsca, gdzie narodził się szczypiorniak na polskich ziemiach, znowu po brzegi wypełnili kibice.

Ku ich wielkiemu entuzjazmowi początkowe fragmenty świetnie rozgrywał nasz zespół. Wynik otworzył lewy rozgrywający Kacper Adamski, na co odpowiedział obrotowy Mistrzów Polski Nicolas Tournat i gra toczyła się bramka za bramkę z lekkim wskazaniem na nasz zespół utrzymujący skromne, jednobramkowe prowadzenie.

W 10. minucie udało się nam wyjść na prowadzenie 7-5 za sprawą bramki Piotra Krępy. Cztery minuty później trafienie Mateusza Kusa, który w Kielcach spędził trzy lata swojej kariery, pozwoliła nam utrzymać dwie bramki przewagi, ale właśnie w tym momencie lepszą serię zaliczyło Vive. Bramka Alexa Dujszebajewa w 20. minucie pozwoliła kielczanom wyrównać wynik, a w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części gry wypracowali trzybramkową przewagę. Mimo to, ostatnie słowo przed przerwą należało do Michała Dreja, który ustalił wynik pierwszej połowy.

Drugą połowę Mistrzowie Polski rozpoczęli od mocnego uderzenia, na bramki Dylana Nahiego, Szymona Sićki i Nicolasa Tournata odpowiedział tylko Kacper Adamski i przewaga kielczan urosła do pięciu trafień. Pomimo początkowej przewagi Vive nie zamierzaliśmy odpuszczać. W kolejnych pięciu minutach nasz zespół zacieśnił obronę, a pod bramką rywali skuteczni byli Michał Drej (dwukrotnie) i Marek Szpera co pozwoliło wrócić do dwubramkowej straty.

Właśnie tak wyglądała z resztą właściwie cała druga część meczu. Obie drużyny zdobywały bramki seriami, które często początkowane były przez dobrą grę w obronie lub skuteczne interwencje bramkarzy. Ostatecznie Łomża Vive Kielce zdobyła dwie ostatnie bramki za sprawą Artsema Karaleka i Miguela Sancheza Migallona wygrywając sześcioma trafieniami.

Energa MKS Kalisz – Łomża Vive Kielce 26:32 (13:16)

Energa MKS: Mikołaj Krekora, Łukasz Zakreta – Kacper Adamski 5, Michał Drej 4, Maciej Pilitowski 3, Marek Szpera 3, Mateusz Kus 3, Bartłomiej Tomczak 2, Konrad Pilitowski 2, Robert Kamyszek 1, Kamil Pedryc, Mateusz Góralski, Stanisław Makowiejew.

Łomża Vive: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Nicolas Tournat 6, Alex Dujszebajew 4, Artsem Karalek 4, Szymon Sićko 4, Arkadiusz Moryto 3, Dylan Nahi 3, Igor Karacić 3, Branko Vujović 1, Cezary Surgiel 1, Damian Domagała 1, Michał Olejniczak 1, Miguel Sanchez Migallon 1.