Nikodem Kasprzak nowym zawodnikiem Energa MKS-u Kalisz!

15 lut 2024 | Transfery

18-letni Nikodem Kasprzak wzmacnia Energa MKS Kalisz. Nowy zawodnik kaliskiej ekipy to uniwersalny gracz, który może występować na każdej pozycji. A celem jego obecności w drużynie jest zwycięstwo… Zwycięstwo nad rakiem. #RazemPoZwycięstwo

Energa MKS Kalisz informuje, że z dniem 15 lutego 2024r. do drużyny dołączył Nikodem Kasprzak.

Nikodem Kasprzak to podpieczmy fundacji Cancer Fighters. Jego świat zawalił się w grudniu 2022 roku, a wszystko rozpoczęło się niepozornie od bólu pleców, który mimo stosowania środków przeciwbólowych nie ustępował i nagle chłopak stracił czucie w nogach.

Później wszystko potoczyło się błyskawicznie - wizyta na SORze, tam odbyły się konsultacje lekarskie. Kilku lekarzy zgodnie stwierdziło, że to przeciążenie lub dyskopatia. Następnie Nikodem został przyjęty na oddział, zlecono szereg badań, w tym rezonans i punkcję kręgosłupa. Jeszcze tego samego dnia w trybie pilnym nasz Wojownik został przetransportowany do kliniki w Poznaniu, tam powtórzono badanie rezonansem i padła druzgocąca diagnoza - nowotwór złośliwy, Chłoniak Burkitta. Guz na kręgosłupie uciskający rdzeń kręgowy był powodem bólu i utraty czucia od klatki piersiowej w dół. Kilka dni później odbyła się trudna, trwająca 8 godzin operacja, a po jej zakończeniu okazało się, że są przerzuty na inne organy.

Rozpoczął się długi i bardzo męczący proces leczenia, wiążący się z bólem całego ciała, wypadającymi włosami i długotrwałymi pobytami w szpitalu. Nikodem obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, czeka go długa rehabilitacja, która ma na celu usunięcie skutków guza na kręgosłupie i zwalczenie niedowładu nóg i części tułowia.

Teraz dołącza do ekipy Energa MKS-u Kalisz, a my będziemy chcieli mu pomóc w powrocie do zdrowia!

Zachęcamy do wsparcia tego Wojownika, każda, nawet najmniejsza pomoc ma znaczenie i w znaczny sposób może poprawić komfort leczenia oraz powrót do sprawności!

 

Link do zbiórki dla Nikodema - https://wolniodraka.pl/donations/nikodem-kasprzak/