Orlen Wisła Płock wygrywa w Kalisz Arenie

26 lis 2021 |

Podjęliśmy walkę z wicemistrzami Polski, ale sił starczyło głównie na dobrą pierwszą połowę. Na początku drugiej świetna obrona płocczan pozwoliła zbudować przewagę w i doprowadzić mecz do zwycięstwa.

Podjęliśmy walkę z wicemistrzami Polski, ale sił starczyło głównie na dobrą pierwszą połowę. Na początku drugiej świetna obrona płocczan pozwoliła zbudować przewagę w i doprowadzić mecz do zwycięstwa.

Wicemistrzowie Polski przystępowali do piątkowego meczu po spotkaniu Ligi Europejskiej, ale gra co trzy dni to dla Wisły nie pierwszyzna, co pokazali bardzo dobrą drugą połową w Kaliszu. 

Mimo sporego doświadczenia w pracy przy mocno napiętym terminarzu początek płocczan nie wyglądał idealnie. Wynik meczu otworzył nasz obrotowy Piotr Krępa, na to trafienie odpowiedział Zoltan Szita, ale kolejne dwie bramki za sprawą Roberta Kamyszka i ponownie Krępy zaliczył nasz zespół wychodząc na prowadzenie 3-1. 

Im dłużej jednak trwała pierwsza połowa tym bardziej do głosu dochodziła Wisła, chociaż co jakiś czas odgryzaliśmy się skutecznymi akcjami i nieźle graliśmy w obronie nie pozwalając uciec z wynikiem utytułowanemu rywalowi. Ostatnie dwie bramki w pierwszej części zdobyli Marek Szpera i Bartłomiej Tomczak, co pozwoliło zmniejszyć stratę do dwóch bramek.

Druga część, niestety dla jak zawsze żywiołowo dopingującej kaliskiej publiczności, zaczęła się od serii trafień wicemistrzów Polski. Świetna obrona napędzała kontrataki, które wykańczali Szita, Mihić i Krajewski. Cztery bramki bez odpowiedzi pozwoliły Wiśle uspokoić sytuację. W kolejnych minutach kaliszanie musieliśmy się poważnie napocić przy każdej bramce, ale staraliśmy się stopniowo odrabiać straty. O końcowym wyniku zadecydowała ostatnia seria płocczan, którzy tym razem trafili do naszej bramki  trzy razy z rzędu między 56 a 59 minutą. W ostatniej akcji bramkę dla naszego zespołu zdobył jeszcze Michał Drej poprawiając wynik. Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający Orlen Wisły Płock Sergei Kosorotov (7 bramek).

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 24:33 (11:13)

MVP: Sergei Kosorotov (Orlen Wisła Płock)

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Piotr Krępa 4, Robert Kamyszek 4, Kacper Adamski 3, Konrad Pilitowski 3, Marek Szpera 3, Miłosz Bekisz 2, Stanisław Makowiejew 2, Bartłomiej Tomczak 1, Mateusz Kus 1, Michał Drej 1, Gracjan Wróbel.

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Krystian Witkowski – Sergei Kosorotov 7, Dmitry Zhitnikov 6, Michał Daszek 4, Zoltan Szita 3, Abel Serdio 2, David Fernandez 2, Krystian Komarzewski 2, Lovro Mihić 2, Mikołaj Czapliński 2, Przemysław Krajewski 2, Jan Jurecic 1, Leon Susnja, Mirsad Terzić.