Piąte zwycięstwo w PGNiG Superlidze!

10 gru 2017 |

Nasi szczypiorniści odnieśli piąte zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W sobotę w Arenie po świetnej pierwszej połowie pokonali KPR Legionowo 27:25. O triumfie ekipy Pawła Ruska zadecydowały pierwsze dwa kwadranse. W tym czasie gospodarze wypracowali sobie solidną przewagę. Dzięki trafieniom Kiryła Kniaziewa, Arkadiusza Galewskiego i Michała Bałwasa odskoczyli na 14:4, a w 28. minucie, gdy do siatki trafił Paweł Adamczak, było 16:5. W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, wykorzystując niefrasobliwość kaliszan w działaniach ofensywnych. Mimo że na trzynaście minut przed końcową syreną dystans dzielący obie drużyny wynosił dziewięć bramek, to ostatecznie skończyło się na dwóch golach. Tym niemniej najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne trzy punkty dopisane do dorobku beniaminka znad Prosny.

Nasi szczypiorniści odnieśli piąte zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W sobotę w Arenie po świetnej pierwszej połowie pokonali KPR Legionowo 27:25.

O triumfie ekipy Pawła Ruska zadecydowały pierwsze dwa kwadranse. W tym czasie gospodarze wypracowali sobie solidną przewagę. Dzięki trafieniom Kiryła Kniaziewa, Arkadiusza Galewskiego i Michała Bałwasa odskoczyli na 14:4, a w 28. minucie, gdy do siatki trafił Paweł Adamczak, było 16:5. W drugiej połowie goście ruszyli do odrabiania strat, wykorzystując niefrasobliwość kaliszan w działaniach ofensywnych. Mimo że na trzynaście minut przed końcową syreną dystans dzielący obie drużyny wynosił dziewięć bramek, to ostatecznie skończyło się na dwóch golach. Tym niemniej najważniejsze jest zwycięstwo i kolejne trzy punkty dopisane do dorobku beniaminka znad Prosny.

W najbliższą środę ekipa Energi MKS podejmie w Arenie drużynę MMTS-u Kwidzyn. Początek o 18:30.

***

Energa MKS Kalisz – KPR Legionowo 27:25 (16:7)

Energa MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 10, Galewski 7, Bałwas 3, Klopsteg 2, Misiejuk 2, Adamczak 1, Bożek 1, Krycki 1, Adamski, Czerwiński, Drej, Kwiatkowski, Wojdak