Pobudźmy gospodarkę poprzez sport

14 kwi 2020 |

Minął miesiąc od kiedy wszystkie rozgrywki sportowe w Polsce zostały zawieszone. Później większość lig, poza piłkarską ekstraklasą, została przedwcześnie zakończona.
Kiedy okazało się, że spowolnienie gospodarki musi nastąpić w wielu miejscach pojawiało się pytanie, jakie właściwie miejsce w życiu społecznym odgrywa sport,
w Polsce w większości finansowany z pieniędzy samorządowych, lub przez Spółki Skarbu Państwa? Być może pieniądze inwestowane w kluby sportowe powinno się przeznaczać na inne cele?
W przypadku kaliskiego MKS-u głównym partnerem od trzech sezonów pozostaje Grupa Energa. Współpraca z polskim koncernem energetycznym jest kluczowa dla klubu, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii koronawirusa. Zdaniem prezesa Energa MKS-u Kalisz, Błażeja Wojtyły, sport może odegrać ważną rolę w pobudzaniu gospodarki już w dobie pokryzysowej.
– Dzisiaj musimy zadbać o to, żeby pieniądze inwestowane w polski sport, często pochodzące z budżetów miast czy Spółek Skarbu Państwa trafiały z powrotem do polskiego budżetu.
Obecnie współpraca z firmami o ogólnopolskim zasięgu, takimi jak nasz sponsor tytularny, Grupa Energa jest dla nas kluczowa. Naszymi partnerami są też lokalni przedsiębiorcy. Część z tych partnerów wspiera nas finansowo, z innymi prowadzimy wymianę barterową. W obecnych czasach odpowiedni dobór partnerów może okazać się jeszcze ważniejszy niż wcześniej. Dzięki odpowiedniej współpracy możemy od nowa napędzić naszą gospodarkę, minimalizując efekty kryzysu. To od nas zależy w jakiej sytuacji będziemy za kilka miesięcy. – kontynuuje prezes MKS-u
– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z dotychczasowymi partnerami, ale zamierzamy też poszukać nowych możliwości, decydując się na współpracę wyłącznie z polskimi przedsiębiorstwami.
Dobra, wieloletnia współpraca z Grupą Energa pokazuje, że jesteśmy wiarygodnym partnerem. Już dzisiaj podjęliśmy rozmowy z polskimi firmami, które będą ubierać zawodniczki, zawodników oraz sztab szkoleniowy w przyszłym sezonie. Jesteśmy też blisko podpisania umowy na przyszły sezon z Przewoźnikiem Komunikacji Samochodowej z Kalisza, który będzie zapewniał transport
dla naszego klubu. Prowadzimy również rozmowy z polskimi ubezpieczycielami, czy polskimi firmami zaopatrującymi sportowców w sprzęt. W ten sposób chcemy docenić polski biznes. Jednocześnie cały czas jesteśmy wdzięczni partnerom, którzy do tej pory nas wspierają – podkreśla prezes Wojtyła.