Początek przygotowań

24 lip 2017 |

W poniedziałek nasi szczypiorniści rozpoczęli przygotowania do pierwszego sezonu w PGNiG Superlidze. W zajęciach uczestniczy na razie 16 zawodników. Zanim kaliszanie spotkali się na pierwszych wspólnych zajęciach, trenowali indywidualnie według rozpisek przygotowanych przez trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Rosę. Dziś sprawdzał on aktualną formę fizyczną poszczególnych zawodników. Jak podkreśla trener Paweł Rusek, pierwsze tygodnie przygotowań poświęcone będą pracy nad wytrzymałością tlenową. Potem dojdą sparingi – w najbliższą sobotę wewnętrzna gierka, a następnie udział w turnieju Szczypiorno Cup.

W poniedziałek nasi szczypiorniści rozpoczęli przygotowania do pierwszego sezonu w PGNiG Superlidze. W zajęciach uczestniczy na razie 16 zawodników.

Zanim kaliszanie spotkali się na pierwszych wspólnych zajęciach, trenowali indywidualnie według rozpisek przygotowanych przez trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Rosę. Dziś sprawdzał on aktualną formę fizyczną poszczególnych zawodników. Jak podkreśla trener Paweł Rusek, pierwsze tygodnie przygotowań poświęcone będą pracy nad wytrzymałością tlenową. Potem dojdą sparingi – w najbliższą sobotę wewnętrzna gierka, a następnie udział w turnieju Szczypiorno Cup.

W zajęciach uczestniczy obecnie 16 graczy. W środę dołączy do nich Białorusin Kirył Kniaziew, którego zatrzymały w kraju kwestie wizowe. Nieco później zjawi się bramkarz Łukasz Zakreta, reprezentant Polski w plażowej piłce ręcznej, uczestniczący aktualnie w The World Games 2017 we Wrocławiu.