Powalczyć na terenie wicemistrzów Polski

3 paź 2023 | Mecze

W środę, 4 października w ramach 8. serii spotkań ORLEN Superligi ORLEN Wisła Płock podejmie na własnym terenie Energa MKS Kalisz. Spotkanie będzie transmitowane na platformie Emocje.tv.

Dotychczasowe spotkania ORLEN Wisły Płock i Energa MKS-u Kalisz były w zasadzie jednostronne na korzyść gospodarzy środowego spotkania. Płocczanie wygrali wszystkie 12 z dotychczasowych starć. W ubiegłym sezonie ORLEN Superligi nafciarze na własnym terenie w ramach 7. serii spotkań wygrali 29:23. W rewanżu w hali Kalisz Arena wicemistrzowie znów byli lepsi 26:30.

Wicemistrzowie Polski podobnie jak w poprzednich sezonach tak i w tym kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Na 7 dotychczasowych spotkań wygrali wszystkie zgarniając pełną pulę. Kaliszanie natomiast na tym samym dystansie zdołali zebrać 6 punktów – wygrywając u siebie z beniaminkiem Zepter KPR Legionowo oraz w ostatniej serii notując pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Kaliszanie przystąpią do starcia z ORLEN Wisłą Płock zaledwie trzy dni po starciu z gdańszczanami - ORLEN Wisła Płock to czołowa drużyna w Europie. Zdajemy sobie sprawę z siły tego zespołu. Zależy mi na tym, żebyśmy walczyli na parkiecie, grali twardo w obronie i doskonalili się w tym aspekcie – mówi były zawodnik Wisły, a obecnie trener Energa MKS-u Kalisz Rafał Kuptel.

Mecz w ORLEN Arenie zaplanowano na 4 października o godz. 18.00. Transmisja na Emocje.tv - https://emocje.tv/live/2323/orlen-wisla-plock-energa-mks-kalisz.