Powalczyli w Zabrzu

19 paź 2017 |

Nasi szczypiorniści przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 26:33, ale przez całą pierwszą połowe mocno dali się faworyzowanym rywalom we znaki. Do dwudziestej minuty gra była wyrównana, ze wskazaniem na kaliszan, którzy na początku prowadzili 4:2, a potem 9:8, gdy karnego wykorzystał Kirył Kniaziew. Przed przerwą gospodarze odskoczyli na dwa gole, ale wynik wciąż był sprawą otwartą. Dopiero w ostatnim kwadransie miejscowi wypracowali sobie taką przewagę, której przyjezdni nie byli w stanie odrobić (po serii siedmiu trafień w wykonaniu zabrzan było 31:21). Skończyło się na 33:26.

Nasi szczypiorniści przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 26:33, ale przez całą pierwszą połowe mocno dali się faworyzowanym rywalom we znaki.

Do dwudziestej minuty gra była wyrównana, ze wskazaniem na kaliszan, którzy na początku prowadzili 4:2, a potem 9:8, gdy karnego wykorzystał Kirył Kniaziew. Przed przerwą gospodarze odskoczyli na dwa gole, ale wynik wciąż był sprawą otwartą. Dopiero w ostatnim kwadransie miejscowi wypracowali sobie taką przewagę, której przyjezdni nie byli w stanie odrobić (po serii siedmiu trafień w wykonaniu zabrzan było 31:21). Skończyło się na 33:26.

Był to pierwszy z dwóch wyjazdowych meczów MKS-u w tym tygodniu. W piątek ekipa Pawła Ruska zagra w Kielcach z PGE Vive, awansem z rundy rewanżowej.

***

Górnik Zabrze – MKS Kalisz 33:26 (16:14)

MKS: Tatar, Zakreta – Kniaziew 5, Czerwiński 4, Galewski 4, Bożek 3, Drej 3, Adamczak 2, Klopsteg 2, Bałwas 1, Krycki 1, Wojdak 1, Kobusiński, Kwiatkowski, Misiejuk

Fot. Karina Zachara