Przed nami najważniejszy mecz tego sezonu – Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze!

17 lis 2023 | Mecze

Na ten mecz czekają wszyscy kibice handballu w południowej Wielkopolsce. Już 25 listopada o godz. 17.30 w hali Kalisz Arena rozpoczną się Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze – starcie Energa MKS-u Kalisz z Arged Rebud KPR Ostrovią! Emocje gwarantowane! Nie możesz przegapić tego spotkania!

Przyszedł czas na kolejne Derby Wielkopolski! Rozgrywki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych to definicja emocji. W tym sezonie ich kulminacja nastąpi w Kaliszu 25 listopada. Do Areny przyjadą nasi rywale zza miedzy, a żaden z zespołów nie odda centymetra parkietu łatwo. Na szali nie tylko, jakże cenne, punkty w ligowej tabeli, ale też duma i prestiż wynikające z faktu bycia najlepszym zespołem w regionie. Takiego widowiska nie można opuścić!

W sezonie 2022/2023 odbyły się pierwsze w Wielkopolsce derby piłki ręcznej w najwyższej klasie rozgrywek. Już sam fakt takiego meczu zapisuje go na kartach historii. W rywalizacji Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego wyjątkowość spotkań, które odbyły się kolejno w obu miastach polega także na tym, że „Tu narodził się Szczypiorniak”. W położonej między granicami pruskiego i ruskiego zaboru wsi Szczypiorno (obecnie dzielnica Kalisza), w której rozegrano pierwszy mecz piłki ręcznej na ziemiach polskich. I oba miasta czują się „ojcami” tej dyscypliny.

Pikanterii przed zbliżającymi się kolejnymi derbami dodaje fakt, że w rywalizacji kalisko-ostrowskiej mamy remis 1:1. W pierwszym meczu w Kaliszu Energa MKS Kalisz pokonała Ostrovię 28:27, a zwycięską bramkę gospodarze rzucili w ostatnich sekundach spotkania. Ostrowianie cztery miesiące później wzięli rewanż i na własnym parkiecie wygrali pewnie 29:25.

Derby odbędą się 25 listopada o godz. 17.30 w hali Kalisz Arena.

 

Bilety na to spotkanie w cenie - Normalny - 15 zł, Ulgowy - 10 zł, Rodzinny (2+2) 32 zł + złotówka za każde dodatkowe dziecko można nabyć:

- w Biurze Klubu, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24 (od strony ronda) od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00

- Online - https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0500/opis