Robert Kamyszek przedłużył kontrakt

25 maj 2020 |

24-latek jest wychowankiem Nielby Wągrowiec, zeszły sezon był jego pierwszym w drużynie z Kalisza, gdzie trafił ze spadającej z ligi Arki Gdynia, w której spędził trzy lata.

24-latek jest wychowankiem Nielby Wągrowiec, zeszły sezon był jego pierwszym w drużynie z Kalisza,
gdzie trafił ze spadającej z ligi Arki Gdynia, w której spędził trzy lata.

W barwach klubu znad morza był piątym najskuteczniejszym strzelcem ligi w sezonie 2018/19. W 21 spotkaniach PGNiG Superligi w barwach MKS-u w sezonie 2019/20 zdobył 68 bramek i zaliczył 57 asyst.

Początek sezonu był trudny dla nowego rozgrywającego, ale w trakcie jego trwania coraz lepiej aklimatyzował się w zespole. Bardzo dobrze wykorzystał szansę, która otworzyła
się przed nim w momencie kontuzji Kiryła Kniazieua przejmując część jego obowiązków. Wykorzystując warunki fizyczne był istotną częścią kaliskiej defensywy,
dodatkowo stanowił główne zagrożenie MKS-u z 9. metra zdobywając z tej odległości 44 bramki, co było najlepszym wynikiem w drużynie.

Robert jest pierwszym lewym rozgrywającym z kontraktem na sezon 2020/21. W dotychczas ogłoszonym składzie dołączył do kapitana drużyny i prawego rozgrywającego, Marka Szpery.